Bilan je opet prvak države, ovoga puta Francuske

Treći francuski trofej visokog Šibenčanina u dvije sezone i prvi naslov prvaka od odlaska iz Cedevite.

Asvel i Miro Bilan su prvaci Francuske. Klub u većinskom vlasništvu Tonyja Parkera, tako je i na parketu, baš poput Bayerna u Njemačkoj, opravdao pozivnicu Eurolige u kojoj će u sezoni 2019/20 zaigrati kao prvak svoje zemlje.

Nekoliko dana prije pobjede u majstorici protiv Monaca 66-55 za konačnih 3-2, Asvel je dogovorio suradnju s nogometnom klubom Lyon, koji je platio 3,4 milijuna eura za 25 posto dionica Asvela.

Miro Bilan je u ključoj pobjedi sudjelovao s 11 poena i 2 skoka za 19 minuta provednih u igri.

Ovo je Bilanov 12. trofej u karijeri. S Asvelom je nedavno osvojio francuski kup (pobijedivši u finalu Le Mans 61-70). Sezonu ranije osvojio je kup i sa Strasbourgom, a prije toga u dresu Cedevite dograbio je devet trofeja (četiri naslova prvak Hrvatske i pet naslova pobjednika Kupa Krešimira Ćosića).