Tunis odigrao završnicu prema turskom scenariju.

Tunis! Portoriko! Tunis! Ipak Portoriko!  Bila je to utakmica biti ili ne biti za prolaz u drugi krug. Rezultatska klackalica trajala je do samog kraja. Na poluvremenu Portoriko je vodio 36-32, devet minuta prije kraja Tunis je bio na plus 8 (52-60). Imao je Tunis i obećavajućih +5 na dvije i pol minute prije kraja. No, prvo Davon Collier zabija dvicu, pa David Huertas tricu pa se u zavšnih stotinjak sekundi ulazi s izjednačenim rezultatom 65-65. Nakon nekoliko propuštenih prilika s obje strane pet sekundi prije isteka vremena stiže pobjednički ubačaj. Gary Brownie zabija tricu za vodstvo Portorika 67-64, pokušaj Makram Ben Romdhanea nije našao put do obruča i započelo je veliko slavlje Portorika.

Nigerija je u trećem kolu upisala prvu pobjedu i to vrlo uvjerljivu. Južna Koreja zaleđena na - 42 (108-66). Poljska je s 80-63 nadigrala Obalu Bjelokosti i sa stopostotnim učinkom osvojila prvo mjesto u skupini A.

U skupini D Angola je nakon produžetka slavila protiv Filipina 84-81.