Autor: Ferata.hr - Mišo Gulić Photo: KK Bosco

Kako se i očekivalo, Alkar je lako stigao do novih bodova u Zagrebu protiv Bosca…

Bosco – Alkar 78:121 (14:33, 18:30, 22:33, 24:25)

Gledatelja: 100
Suci: Branimir Galić, Matej Grubišić, Dino Barišić

Bosco: Bubalo 3, Perić, Kos 12, Ivanković 11, Cvitković, Dacer, Akrap 9, Krapić 18, Petranović 5, Lukić 15, Valenti 5, Vargek.

Alkar: Alok 12, Brocić 9, Anderson 3, Pavela 9, Nazor 13, Matulina 7, Boban 16, Marčinković 6, Gurley 15, Tomašević, Vučić 20, Jukić 11.

Trebalo je Alkaru pet-šest minuta da zagrije motore na radnu temperaturu i da se krene odvajati. Najzaslužniji za to svakako je bio Boban koji je s tri trice i jednim polaganjem odvukao svoju momčad u mirne vode, nakon čega se nastavila nevjerojatna tricaška serija (7/8) sinjske momčadi sve do 33:14, koliko je bilo nakon deset minuta igre, piše portal Ferata.hr

Gotovo jednako efikasno Alkar je nastavio i kroz drugi period igre. Bosco je zarana ostao bez ikakvih šansi pa se igralo bez tenzija, što je na kraju rezultiralo s čak 11 pogođenih trica do odmora. Alkar je gradio prednost iz minute u minutu i nakon 20 minuta ostvario plus 31 (63:32).

Iskoristio je trener Milačić situaciju da svi igrači dobiju dovoljan broj minuta i da se momčad što bolje uigra pred nastavak prvenstva u kojem će se igrati protiv zahtjevnijih protivnika nego je slabašni Bosco.

Bio je Alkar na pragu impresivnog ostvarenja da nakon tri četvrtine ima na kontu 100 koševa, ali na kraju se zaustavio na 96. Alkar je na kraju slavio novu pobjedu rezultatom 121:78 uz podatak da je zabio čak 17 trica uz odličan postotak šuta (17/33).

U subotu Alkara očekuje još jedno gostovanje, ovog puta u Zaboku.