Alkar je u Dubrovniku imao +21, Dubrovnik se izvukao

Autor: KK Dubrovnik Photo: KK Dubrovnik

Preokret

Košarkaši Dubrovnika upisali su petu pobjedu ove sezone u FAVBET premijer ligi, u i više nego zanimljivoj utakmici u Gospinom polju protiv sinjskog Alkara. Završilo je 78-75 (13-24, 24-21, 22-18, 19-12).

Alkar je preuzeo inicijativu na početku susreta i držao vodstvo, koje je u drugoj dionici bilo i velikih 21 razlike (15-36). Nakon toga je uslijedilo buđenje Dubrovčana, koji su uspjeli smanjiti zaostatak i na poluvremenu imati osam koševa zaostatka (37-45).

Brzo je momčad Ivana Perinčića preokrenula utakmicu nakon pauze na poluvremenu, pa u trećoj dionici i povela s +3 (49-46). Na krilima Petra Dubelja (30 poena, 5 skokova, 6 asistencija), Dubrovnik uspijeva održati utakmicu živom. Posebno zanimljiva bila je zadnja dionica. Sinjani su imali vodstvo deset poena (61-71), koje je Dubrovnik okrenuo u zadnjih pet minuta utakmice. Do zadnje minute se igralo napad za napad. Na semaforu su bile još dvije minute, Dubrovčani su imali 75-73. Potom 75-75, pa 76-75. Tim se rezultatom ušlo u zadnju minutu. Dubrovnik se obranio, potom je Filip Vujičić slobodnim bacanjima odveo Dubrovnik na +3 (78-75). To je bio kraj.

Osim Dubelja, u dubrovačkim su se redovima još istaknuli Filip Vujičić (17 poena, 7 skokova, 6 ukradenih) i Javon Levi (11 poena, 6 skokova, 4 ukradene). Kod gostiju je najefikasniji bio Andrija Blatančić (17 poena i 9 skokova). Mirko Jukić je imao 13 poena uz 9 skokova, a Kuol Alok i Jure Boban 11 (Alok uz to 11 skokova).

Košarkaši Dubrovnika upisali su petu pobjedu ove sezone u FAVBET premijer ligi, u i više nego zanimljivoj utakmici u Gospinom polju protiv sinjskog Alkara. Završilo je 78-75 (13-24, 24-21, 22-18, 19-12). Alkar je preuzeo inicijativu na početku susreta i držao vodstvo, koje je u drugoj dionici bilo i velikih 21 razlike (15-36). Nakon toga je uslijedilo buđenje Dubrovčana, koji su uspjeli smanjiti zaostatak i na poluvremenu imati osam koševa zaostatka (37-45). Brzo je momčad Ivana Perinčića preokrenula utakmicu nakon pauze na poluvremenu, pa u trećoj dionici i povela s +3 (49-46). Na krilima Petra Dubelja (30 poena, 5 skokova, 6 asistencija), Dubrovnik uspijeva održati utakmicu živom. Posebno zanimljiva bila je zadnja dionica. Sinjani su imali vodstvo deset poena (61-71), koje je Dubrovnik okrenuo u zadnjih pet minuta utakmice. Do zadnje minute se igralo napad za napad. Na semaforu su bile još dvije minute, Dubrovčani su imali 75-73. Potom 75-75, pa 76-75. Tim se rezultatom ušlo u zadnju minutu. Dubrovnik se obranio, potom je Filip Vujičić slobodnim bacanjima odveo Dubrovnik na +3 (78-75). To je bio kraj. Osim Dubelja, u dubrovačkim su se redovima još istaknuli Filip Vujičić (17 poena, 7 skokova, 6 ukradenih) i Javon Levi (11 poena, 6 skokova, 4 ukradene). Kod gostiju je najefikasniji bio Andrija Blatančić (17 poena i 9 skokova). Mirko Jukić je imao 13 poena uz 9 skokova, a Kuol Alok i Jure Boban 11 (Alok uz to 11 skokova). Nakon ovog susreta, Dubrovnik je na omjeru 5/5, a Alkar ima 2/8.