Alkar pokazao zube Zaboku, čudo izostalo

Nova pobjeda momčadi Ivana Perinčića.

U 17. kolu HT Premijer lige Zabok je na svom parketu upisao pobjedu protiv momčadi Alkara 72-66.

Hit momčad završnice Kupa Krešimira Ćosića je pred svojim navijačima odlično otvorila utakmicu i nakon 10 minuta igre imala 10 poena prednosti (23-13).

Do poluvremena momčad Ivana Perinčića je povećala prednost na +16 (47-31). U nastavku utakmice Sinjani su se probudili, spustili su zaostatak na šest poena, čak kod rezultata 72-66 na 30 sekundi prije kraja i imali posjed lopte. Čudo je izostalo, ne i borbenost koja bi momčadi Nevena Plantaka mogla donijeti bodove u jednoj od nadolazećih utakmica.

Petar Marić je bio najbolji igrač Zaboka. Uz 20 poena imao je i 6 skokova. Borna Kapusta je postigao 13, a  Antonio Črnjević 11 poena.

Filip Krajina je s 22 poena i 9 skokova bio prvo ime Alkara. Leverenzel Booth je zabio 18 poena uz 8 skokova. Ipak, dva raspoložena igrača bila su premalo za više od časnog poraza sinjske momčadi.