Alkar poražen od Splita, ozlijedio se Svalina

Autor: Ferata.hr

Uvjerljiva pobjeda 'Žutih' u Sinju.

Alkar je u prvoj pripremnoj utakmici za novu sezonu uvjerljivo poražen od Splita, a trener Helbich priliku je dao svim igračima koji su participirali na treninzima, javlja Ferata.hr.

Velik broj gledatelja došao je pogledati prvi pripremni dvoboj Alkara, njih oko 400, ali u konačnici Split se pokazao kudikamo spremnijim i kvalitetnijim suparnikom.

Nakon četiri odigrane četvrtine Split je slavio rezultatom 114:82. Žuti su imali prednost od samog početka, diktirali su tempo uz odličan šut za tri poena, ali i dominantnu igru u reketu na koju igrači Alkara nisu imali odgovora.

Nakon odigrane četvrte četvrtine, dogovorom trenera, odigrao se i peti period od deset minuta, ali statistički smo pratiti prvih 40 minuta, kao i igrački učinak u redovima sinjske momčadi.

Tijekom prvog dijela gležanj je uganuo Ivan Svalina, nakon čega je za njega susret bio završen, ali nadamo se da ozljeda nije teže prirode.