Alkaru miran san prije trećeg kruga

Hermes ostaje na dnu.

Alkar je protiv Hermes Analitice upisao šestu prvenstvenu pobjedu, neopisivo važnu, kojom je pred treći natjecateljski krug pobjegao konkurenciji u borbi za opstanak, piše portal Ferata.hr.

Alkar – Hermes Analitica 95:71 (17:17, 24:14, 29:20, 25:20)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo
Suci: Tomislav Hordov, Roko Hordov, Frane Mjeda

Alkar: Brocić (2), Echols (17), Granić (5), Mandalinić (9), Kučan (7), Putnik (5), Varence (11), Tomašević (2), I. Vučić (21), H. Vučić (13), Zukanović (3).

Hermes Analitica: Mileković (12), Cvitanović, Kalpić (13), Svoboda (22), Gazić (11), Tomić (2), Šutalo (4), Marcelić, Ćorić, Kordić (7), Svoboda.

Nakon svega četiri minute igre Alkar je pobjegao na 11-0, bili su to odlični sinjski trenutci, ali nakon minute odmora gosti su se vratili u igru. Alkar kao da se zadovoljio s početnim vodstvom, Zagrepčani su uhvatili ritam i do kraja prve četvrtine poravnali na 17:17.

Imali su gosti i dva koša viška u 11. minuti, ali Alkar se tada uozbiljio i počeo igrati bolju obranu pa je nakon nove tri minute igre bio u plusu od 11 koševa (32:21), da bi u 17. brojao i plus 14. Na odmor je sinjska momčad ipak odnijela okruglih deset viška.

U nastavku je Alkar rutinirano utakmicu uveo u mirne vode, ne dopuštajući Hermesu niti primirisao o bilo kakvom dramatičnom završetku. Već u trećem periodu semafor je pokazao plus 19, dok je u 33. minuti bilo i 24 razlike, s koliko je utakmica i zaključena (95:71).

Jedna od zanimljivijih stvari bila je i činjenica da se kompletna momčad Alkara upisala u strijelce, dakle svih 11 igrača koji su bili u rosteru. Odlična utakmica za Ivana Vučića koji je zabio 21 koš uz osam skokova, Echols je dodao 17 uz deset asistencija i devet skokova, dok je Varence uz 11 koševa brojao i 17 skokova.

Već u srijedu Alkar igra u Zagrebu protiv Cibone.