Alkaru prvo, Soniku drugo poluvrijeme i uvjerljiva pobjeda

Prijateljska utakmica u Jazinama.

Košarkaši Sonik Puntamike u srijedu su u Jazinama u pripremnoj utakmici pobijedili momčad sinjskog Alkara 90-76.

Gosti su bili bolja momčad u prvom poluvremenu. Nakon 10 minuta igre bili su na +12 (16-28). Sonik je do poluvremena smanjio zaostatak na 36-43, a u nastavku potpuno preuzeo kontrolu igre i rezultata u svoje ruke. Ključna je bila treća četvrtina koju su Zadrani dobili 31-17.

Druga je ovo pobjeda u nizu igrača Hrvoja Vlašića koji su prije nekoliko bilo bolji i od Šibenke 85-80.

U dresu Sonik Puntamike zaigrao je i Josip Jukić koji je prošle sezone u prvom kvartalu nosio zeleni dres i bio jedan od stožernih igrača. Jukić se priključio treninzima Sonika, a na ovoj utakmici bio jedan od boljih igrača s 19 poena. Efikasniji od njega bio je samo Tomislav Cvitković s 23. Još jednu vrlo dobru utakmicu u dresu Sonik Puntamike odigrao je Lovre Runjić koji je postigao 18 poena. Jakov Vladović susret je gledao s tribina.

Kod Alkara Frano Pralija postigao 19, Hasan Varence 18, a Ivan Vučić i Ivan Kučan po 11 poena.

Alkar će priliku za revanš imati u petak kada je na rasporedu uzvratni susret u Sinju.