Alpe Adria kup: U porazu profitirali mladi igrači, Bašić na poštedi zbog ozljede

Alpe Adria kup.

Sinoć je odigrana utakmica 5.kolo Alpe Adria Cupa u kojem su mladi Brokeri izgubili od češkog kluba Sluneta Usti.

KK Vrijednosnice Osijek – BC Sluneta Usti 65:75 (18:17, 11:13, 19:24, 17:21)

Vrijednosnice: Filipović 3, Ćorić 8, Šarenac 11, Buljević 17, Darling, Bašić, Jordano 12, Kujundžić 4, Dmitrović 5, Jovanović 1, Vedriš, Turalija 4.

Sluneta: Sotnar, David 13, Houska 5, Svejcar 17, Pecka 13, Brown 5, Fait 3, Haiblik, Čampara 18, Madera, Bazant 1, Karlovsky.

Prvi koš u utakmici postignut je u drugoj minuti kada Svejcar zabija za dva poena. Prva četvrtina igra se “koš za koš” te završava rezultatom 18:17. Obje ekipe prave velik broj pogrešaka, prvo poluvrijeme završava uz minimalnu prednost gostiju rezultatom 29:30. Trener Vrijednosnica Domagoj Kujundžić radio je veliku rotaciju igrača i pružio priliku mladim igračima, zaigrali su svi igrači osim ozlijeđenog Lovre Bašića. Iako puno mlađi, Brokeri uspijevaju parirati iskusnoj gostujućoj ekipi, utakmica završava rezultatom 65:75. Kod Vrijednosnica najbolji su bili Lovro Buljević, Antonio Jordano i Andrija Šarenac, kod gostujuće ekipe najviše su se istaknuli Čampara, Svejcar i David.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Domagoj Kujundžić: Danas smo izrotirali cijelu momčad, sa nekim stvarima sam zadovoljan, sa nekima nisam. Bašić se nije niti skidao jer je ozlijeđen, već 15 dana nije trenirao, samo je odigrao utakmice stoga nismo htjeli riskirat. Obranu smo malo popravili, ali je malo zaštekao napad. Ovo je naša utakmica sa namanje poena, izgubili smo šanse za prolazak dalje već i prije zato smo malo sada izrotirali cijelu ekipu.

Igrač Vrijednosnica – Lovro Buljević: Čestitke našim protivnicima, bila je ovo jedna teška utakmica. Mi smo dali sve od sebe, minutažu smo raspodijelili, svi su dobili priliku za igrat. Okrećemo se prema sljedećoj utakmici protiv Škrljeva.

Trener Slunete – A. Pištecky: Domaćin Osijek je timska ekipa. Bilo nam je puno lakše igrati bez njihovog najbolje igrača Bašića. Prije utakmice imao sam plan dati priliku mladim igračima, ali ovo je bila teška utakmica i sretni smo zbog naše pobjede. Prije svega čestitam ekipi Osijeka, odigrali su jako dobru utakmicu iako su igrali sa mladim igračima.