Ante Tomić vodio Barcelonu do pobjede u Rusiji

Crvenoj Zvezdi pobjeda u Milanu, Anadolu Efes slavio protiv Bamberga, a CSKA je odnio pobjedu iz Baskonie.

Odigrano je 15. kolo Eurolige, a u današnje četiri utakmice vidjeli smo nekoliko preokreta. Zanimljivo je bilo u susretu Khimkija i Barcelone gdje su u petorci katalonskog kluba započeli Ante Tomić i Juan Carlos Navarro.

Khimki-Barcelona 65:79 (15:25, 17:11, 25:21, 8:22)

Kompletna statistika utakmice

Niz od pet uzastopnih poraza Barcelona je zaustavila danas u Rusiji kod snažnog Khimkija. Bila je ovo prva gostujuća pobjeda Barcelone u ovogodišnjem izdanju Eurolige. S Tomićem i Navarrom u početnoj petorci Barca je došla do vodstva 15:25 nakon prve četvrtine. Domaćini su uspjeli izjednačiti do kraja treće četvrtine, ali u posljednju dionicu Barca ulazi serijom 17:2 i brzo riješava pitanje pobjednika. Ante Tomić predvodio je Barcelonu s 12 poena i 8 skokova, Victor Claver i Kevin Seraphin su također ubacili 12, a spomenimo kako je Barcelona oborila rekord kluba po broju asistencija na jednoj utakmici. Imali su ih čak 32, a to je ujedno i četvrti najbolji rezultat u povijesti Eurolige. Alexey Shved je ubacio 22 dok je Tyler Honeycut zabio 18 poena.

Ax Armani-Crvena Zvezda mts 88:91 (15:29, 25:16, 20:16, 28:30)

Bila je ovo šesta pobjeda Crvene Zvezde ukupno i treća u gostima, a do nje su je predvodili James Feldeine s 19 koševa i Milko Bjelica s 18. Vladimir Micov najbolji kod domaćina s 16 poena. Bio je to susret u kojem Milan nije niti jednom vodio na utakmici, jedino su uspjeli izjednačiti na 83:83. Do kraja susreta igrači Crvene Zvezde bili su precizni s linije slobodnih bacanja i na kraju su zasluženo slavili.

Anadolu Efes-Bamberg 69:58 (15:18, 14:20, 15:10, 25:10)

Anadolu Efes zaostajao je u trećoj četvrtini s 15 poena minusa, ali su se uspjeli vratiti i na kraju uvjerljivo slaviti protiv vrlo lošeg Bamberga u drugom dijelu utakmice. Bamberg je imao vodstvo 29:44 nakon četiri minute igre u trećoj četvrtini, ali Efes do kraja perioda smanjuje na minus četiri. Potpuno su razbili Bamberg u posljednjoj dionici koju su dobili s 15 poena razlike. Gosti su u drugom poluvremenu ubacili svega 20 poena. Derrick Brown je predvodio Efes s 21 poenom, 4 skoka i 3 osvojene lopte dok je Errick McCollum ubacio 19 uz šut za tri 5/8. Kod Bamberga najbolji Daniel Hackett s 6 poena, 7 asistencija i 5 skokova dok je jedini dvoznamenkasti bio Ricky Hickman s 10 poena.

Baskonia-CSKA 81:90 (26:18, 22:33, 24:19, 9:20)

Nakon vodstva CSKA 2:5, Baskonia radi seriju 16:0 i vodi 18:5. Prvi period dobili su s osam poena razlike, ali CSKA je već u drugoj četvrtini stvari postavio na svoje mjesto i na odmor se otišlo s plus tri za goste. Baskonia je dobila treći period te je imala minimalnu prednost od dva poena razlike uoči posljednje dionice koju pak uvjerljivo dobiva CSKA za pobjedu i potvrdu prvog mjesta. Sergio Rodriguez je bio prvo ime kod pobjednika s rekordom karijere od 25 poena te je imao 8 asista i 6 skokova. Tonke Shengelia kod Baskonie 20 poena i 13 skokova.