Apsolutni vladar belgijske klupske košarke Dario Gjergja osvojio 12. naslov prvaka u nizu

Autor: Branko Tabak Photo: FIBA

U finalu je pao Anwerp bivšeg izbornika Ivice Skeina

Dario Gjergja je apsolutni vladar belgijske košarke! U hrvatskom finalu prvenstva Belgije njegov je Oostende došao do 12. naslova prvaka u nizu. Sa suprotne strane stajao je Antwerp Giants kojim kormilari bivši izbornik hrvatske reprezentacije Ivica Skelin.

Oostende je finalnu seriju riješio u svoju korist 3-1 te se tako osvetio Antwerpu za poraz u finalu kupa.

Skelinova momčad je povela u seriji 1-0 i nestala (63-62). U drugoj utakmici je bilo 94-60, u trećoj 86-70, a u četvrtoj 81-57 za Oostende.

Uz ovih 12 naslova prvaka Gjergja je s Oostendeom osvojio sedam superkupova i četiri kupa Belgije te s ukupno 23 naslova stekao status božanstva, ne samo u Oostendeu već i Belgiji čiju je reprezentaciju od pretkvalifikacija doveo do Eurobasketa.

Podsjetimo, Gjergja je bio kandidat za izbornika hrvatske reprezentacije, no na to je mjesto izabran trener Cibone Josip Sesar.