Babo briljira, Žižić i Hezonja u ulozi promatrača

Bogdanović! Bojan Bogdanović!

Prošle noći na NBA parketima odigrano je 10 utakmica. Nas najviše veseli nova odlična partija Bojana Bogdanovića, no žalosti činjenica da Hezonja i Žižić ponovo nisu dobili ni sekunde. Obilježje večeri bile su sjajne individualne partije Cousinsa, Jamesa, Duranta, Drummonda i Jordana.

Indiana Pacersi (14-11) su se sa 98-96 provukli protiv Chicago Bullsa (3-20). Najlošija momčad lige odlično je igrala u Indianapolisu. Prvu četvrtinu su dobili sa +10, na poluvremenu imali +16, a u posljednju dionicu ušli su sa +14. No tad slijedi furiozni povratak Pacersa koji utakmicu završavaju serijom 27-9. Kod 94-96 tricu za prvo vodstvo Pacersa pogađa Victor Oladipo. Kasnije pogađa još jedno slobodno za 98-96, a sa sirenom tricu za pobjedu Bullsa promašuje Finac Lauri Markkanen. Kod pobjednika najbolji Victor Oladipo (27k, 8s, 3uk.l), naš Bojan Bogdanović (17k, 3/6trica, 3a) i centar Myles Turner (11k, 7s, 6a, 4bl).

Kod Bullsa koji su upisali 10. poraz u nizu šestoricu dvocifrenih predvodili su Kris Dunn (18k, 6s, 6a), Robin Lopez (16k, 5s) i Denzel Valentine (15k, 8s, 3a).

Orlando Magic (11-15) su nakon produžetka sa 110-106 dobili Atlanta Hawkse (5-19). Gosti su na poluvremenu imali +8, a vodili su sve do posljednjih pet minuta. U samoj završnici momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. Samo 13 sekundi prije kraja gosti su imali +3, no rezervni playmaker Magica DJ Augustin 6 sekundi prije kraja ubacuje tricu za produžetak. U produžetku Nikola Vučević pogađa odlučujuća slobodna bacanja za pobjedu Magica. Kod domaćih najefikasniji Francuz Evan Fournier (27k, 2/3trica, 4s), no u posljednjoj minuti je ozlijedio gležanj. Uz Fourniera raspoloženi su bili Aaron Gordon (24k, 15s) i Crnogorac Nikola Vučević (22k, 16s, 4a, 2uk.l, 4bl). Mario Hezonja je bio jedini igrač Magica koji nije ulazio u igru. Kod gostiju najbolji Nijemac Dennis Schroder (26k, 5s, 7a, 2uk.l) i Taurean Prince (19k, 3/5trica, 6s), a valja spomenuti da je svoju 900. tricu u NBA karijeri ubacio Talijan Marco Bellineli.

Cleveland Cavsi (18-7) su mnogo teže od očekivanog stigli do 13. pobjede u nizu svladavši Sacramento Kingse (7-17) sa 101-95. Favorizirani domaćin je na poluvremenu imao -9, a gubili su i na ulasku u posljednju četvrtinu. U posljednje tri minute utakmice ušlo se sa vodstvom gostiju 95-93, no do kraja utakmice Cavsi rade 8-0. Ključna je bila trica LeBrona Jamesa 16 sekundi prije kraja za 100-95. Cavse veseli i da bi im se u idućim tjednima trebali vratiti Isaiah Thomas, Tristan Thompson te Derrick Rose. To bi trebalo smanjiti teret na leđima LeBrona Jamesa (32k, 5/8trica, 11s, 9a, 3uk.l, 2bl) koji je igrao čak 41 minutu. Uz Jamesa solidni su bili Kevin Love (18k, 13s), Jeff Green (17k, 6/8šut, 3s) te Kyle Korver (15k, 4/8trica, 3s). Ante Žižić nije ulazio u igru. Kod Kingsa najbolji veteran Zach Randolph (18k, 2/3trica, 10s, 6a, 3uk.l) i Buddy Hield (17k, 4s, 3a, 3uk.l).

New York Knicksi (12-12) su svladali oslabljene Memphis Grizzliese (8-16) sa 99-88. Gosti su prvu četvrtinu dobili sa 9 razlike. No Knicksi već do poluvremena izjednačuju, a u drugom dijelu dolaze do dvoznamenkaste prednosti koju bez problema održavaju. Domaćin je dobio skok 42-27, a tricu su gađali odličnih 9/16. Najbolji su bili Courtney Lee (24k, 4/6trica, 3a) i povratnik nakon ozljede gležnja Latvijac Kristaps Porzingis (18k, 2/3trica, 5s), a double-double učinke upisali su Turčin Enes Kanter (12k, 12s) i playmaker Jarrett Jack (10k, 6s, 10a). Kod gostiju bolji od ostalih Španjolac Marc Gasol (17k, 8s, 3a, 2bl) i Tyreke Evans (15k).

New Orlenas Pelicansi (13-12) su bili bolji od Denver Nuggetsa (13-11) sa 123-114. Domaćin je dugo lomio otpor gostiju. U posljednju dionicu ušli su sa samo +6. No uskoro serijom 13-0 dolaze do +18 i rješavaju utakmicu. Pelicansi su iz igre šutirali 53,5% i dobili su skok 49-40. Ponovo nije nastupio Anthony Davis, a daleko najbolji igrač bio je DeMarcus Cousins (40k, 22s, 4a, 4bl).

Pratili su ga Jrue Holliday (27k, 7a), Etwaun Moore (14k, 4/7trica, 3s) te Rajon Rondo (11k, 5/7šut, 6s, 7a). Kod gostiju koji su bez glavnih visokih igrača Nikole Jokića i Paula Millsapa najbolji Gary Harris (24k, 3s, 4a, 2uk.l). Brazilac Emannuel Mudiay je sa klupe dodao 17 poena, a po 15 su dodali Will Barton te Jamal Murray.

Milwaukee Bucksi (13-10) su pobijedili Detroit Pistonse (14-10) sa 104-100. Domaćin je na poluvremenu imao +9, no čitavu prednost prokockali su u trećoj četvrtini. No posljednju dionicu započinju serijom 14-1 i dolaze do prednosti koju uspijevaju zadržati do kraja. U posljednjih 20 sekundi Khris Middleton ubacuje sva četiri slobodna bacanja. Kod pobjednika najbolji Grk Giannis Antetokounmpo (25k, 10s, 4a, 2bl), Khris Middleton (21k, 5s, 6a) te Eric Bledsoe (22k, 5s, 3a). Kod Pistonsa sjajnu je partiju pružio Andre Drummond (27k, 20s, 6a), a odličnu pomoć imao je u Tobiasu Harrisu (21k, 5s, 3a) te Averyu Bradleyu (20k, 3/5trica). Da starter Stanley Johnson nije iz igre šutirao 0/8 vjerojatno bi se iz Milwaukeea vratili s pobjedom.

Boston Celticsi (22-4) su uz dosta muke svladali Dallas Maverickse (7-18) sa 97-90. Celticsi su igrali bez Jaylena Browna (upala oka) i Marcusa Morrisa (odmor za koljeno) te su Mavsi na odmor otišli sa +10. Imali su i +12, no Celticsi serijom 12-0 izjednačuju. Celticsi novom serijom 12-0 početkom četvrte četvrtine dolaze do +7, no ovaj put Mavsi rade seriju 8-1. Četiri i pol minute prije kraja rezultat je 85-85, no Celticsi tad rade novu seriju 12-2 i prelamaju susret. Kod pobjednika najbolji Kyrie Irving (23k, 5a, 2bl), Al Horford (17k, 3/5trica, 8s, 8a, 2uk.l, 3bl) te rookie Jayson Tatum (17k, 10s), dok su s klupe solidni bili Terry Rozier (12k, 9s) i Nijemac Daniel Theis (7k, 11s, 2uk.l). Kod Mavsa najbolji Harrison Barnes (19k, 7s, 3a), a vrlo dobri su bili i dvojica Nijemaca, legendarni Dirk Nowitzki (16k, 6s) i Maxi Kleber (13k, 5s, 5bl).

Golden State Warriorsi (20-6) su slavili u gostima kod Charlotte Hornetsa (9-14) sa 101-87. I bez ozlijeđenih Stepha Currya i Draymonda Greena aktualni prvaci nisu imali previše problema. Već na poluvremenu imali su +15, a u drugom dijelu domaćin ni u jednom trenutku nije ozbiljnije zaprijetio i ugrozio pobjedu gostiju. Triple-double učinak upisao je sjajni Kevin Durant (35k, 11s, 10a, 2bl), a odlično ga je pratio i Klay Thompson (22k, 4/7trica, 4s, 3a).

Kod domaćina koji je iz igre šutirao tek 35,1% najbolji Kemba Walker (24k, 6s, 5a, 2uk.l) i Francuz Nicolas Batum (15k, 5s, 4a, 2uk.l).

San Antonio Spursi (17-8) su rutinski svladali Miami Heat (11-13) sa 117-105.Gosti su prvu četvrtinu dobili sa +8, no nastavak je pripao u potpunosti Spursima. Posljednju četvrtinu domaćin otvara serijom 18-5 i dolazi do uvjerljivog vodstva koje bez problema održavaju do kraja. Čak osmoricu dvocifrenih igrača Spursa predvodili su Rudy Gay (16k, 7s, 3a, 3uk.l) i LaMarcus Aldridge (18k, 4s). Kod gostiju najbolji Tyler Johnson (25k, 5/8trica, 3s) i Dion Waiters (22k, 4/6trica, 5a).

Minnesota Timberwolves (15-11) su u gostima svladali Los Angeles Clipperse (8-15). Gosti su čitavo vrijeme imali kontrolu. Na poluvremenu su imali +13, u jednom trenutku treće četvrtine i +19. Clippersi su pet minuta prije kraja smanjili na samo -4, no ponestalo im je snage za konačan preokret. Solidno je odigrala čitava prva petorka Wolvesa, Karl-Anthony Towns (21k, 12s, 4a, 2uk.l, 4bl), Taj Gibson (16k, 14s, 2a, 3bl), Jimmy Butler (19k, 8s, 8a), Jeff Teague (19k, 3s, 7a) i Andrew Wiggins (16k). Kod Clippersa najbolji DeAndre Jordan (18k, 8/12šut, 21s), Lou Williams (23k, 3s, 8a) i Austin Rivers (23k, 4a, 2uk.l). U sastav Clippersa vratio se Talijan Danilo Gallinari, no duga stanka ostavila je traga i iz igre je gađao tek 2/13.