Bagarić prokomentirao prekid utakmice s Ilirijom i povlačenje domaće momčadi

Autor: Krešimir Galić Photo: Marin Sušić/HKS

Bolje natjecateljski duh nego kamilica

Drugu prijateljsku utakmicu u Sloveniji košarkaši Dubrave su igrali u Ljubljani kod ABA 2 ligaša Ilirije. U završnici treće četvrtine pri rezultatu 55:52 za Dubravu domaći trener Stipe Modrić povukao je momčad s parketa. Domaćini su igrali puno bolje prvo poluvrijeme, a Dubrava je u trećoj četvrtini napravila seriju 22:5 i vratila se u susret.

Trener Dubrave Marijan Bagarić je prije prekida susreta morao na tribine zbog dvije tehničke pogreške ”Odlična momčad Ilirije agresivnom obranom i učinkovitim rješenjima je zasluženo dobila prvo poluvrijeme. U trećoj četvrtini smo podignuli agresivnost i imali odlučniji pristup. Utakmica je dobila određene tenzije i žao mi je što je prekinuta. Imala je jedan natjecateljski duh što je na neki način i bolje nego da je bila ”kamilica”. S obzirom da nam je ovo bila druga utakmica unutar 24 sata može me veseliti karakter momčadi i zajedništvo koje je bilo posebno iskazano u trećoj četvrtini. Iliriji želim puno uspjeha u novoj sezoni”…kazao je Bagarić čiju momčad u nastavku priprema očekuje domaći turnir u Dubravi gdje će u petak 6.rujna igrati protiv Širokog, a dana kasnije protiv Cibone ili Cedevite Junior.