Bašićevih 14 asistencija i 17 poena prevagnulo, Osijek slavio u Dubravi

Dubrava je dugo vodila...

U 5.kolu HT Premijer lige Vrijednosnice Osijek su slavile u Dubravi 96:87. Vodili su domaćini više od trideset minuta, ali u posljednje četiri minute nisu izdržali, a iskustvo gostiju predvođenih Lovrom Bašićem donijelo im je vrijednu pobjedu.

Nakon početne prednosti Osječana 9:4 zaigrala je momčad Darka Krunića odlično i na krilima Chrisa Hortmana dobila prvu četvrtinu 31:24. Poslije koševa Frana Vujića i Ivana Tvrtka Majića vodili su Dubravaši sredinom druge četvrtine i 12 razlike (43:31), a na poluvremenu imali +7 (51:44). Sve je Lavove izgledalo sjajno do posljednje četiri minute u koje su ušli s + 4 (82:78). Tada je uslijedila serija izgubljenih lopti koje su kaznili Antonio Jordano i Lovre Bašić koji je u završnici odveo goste do vrijedne pobjede.

Jordano je utakmicu završio s 24 poena, Andrija Ćorić je dodao 19 (9 sk), Lovro Buljević 18 (9 sk), a Bašić 17 poena uz 14 asistencija. Kod Dubrave Furnir Hortman je ubacio 21 (13 sk), Marko Šarac 18, Majić 16, a Ante Smolić 13 poena uz 8 skokova.