Basketball Camp Croatia Basketball.hr
1. Niko Šare  Cedevita Junior
6 bodova
2.  David Pavin Dubrovnik 5 bodova
2. Marat Kos  Samobor 5 bodova
2. Borna Katanović  Cibona 5 bodova
2. Noa Zemljić Cedevita Junior 5 bodova

Time-out
Basketball Camp Croatia bira najboljeg mladog igrača lige: Anzulović u igru ubacio još dva igrača

Basketball Camp Croatia bira najboljeg mladog igrača lige: Anzulović u igru ubacio još dva igrača

Autor: Branko Tabak

Nakon četiri kola deset igrača iz šest klubova je dobilo bodove

U suradnji s portalom Basketball.hr, Basketball Camp Croatia pokrenuo je izbor za najboljeg mladog igrača SuperSport Premijer lige.

U konkurenciji su igrači rođeni 2005. godine i mlađi, koji nastupaju u najvišem razredu hrvatske klupske košarke i uredno su licencirani za novu sezonu. Cilj izbora je dodatno istaknuti i nagraditi mlade talente hrvatske košarke te im pružiti veću medijsku i navijačku podršku na putu razvoja.

Sustav glasanja

Najbolji mladi igrači biraju se iz kola u kolo. Nakon svake utakmice, poznato ime iz svijeta hrvatske košarke dodjeljuje:

  • 5 bodova najboljem igraču,

  • 3 boda drugoplasiranom,

  • 1 bod trećeplasiranom.

Po završetku 33 kola regularnog dijela prvenstva, zbrojit će se svi bodovi i dobit ćemo pobjednika izbora, kojem će nagrada biti uručena u Tuhelju tijekom Basketball Camp Croatia 2026.

Basketball Camp Croatia i Basketball.hr biraju najboljeg mladog igrača sezone 2025/26!



Najbolje u četvrtom kolu ocijenio je bivši košarkaški sudar, danas kontrolor suđenja Tonči Anzulović

Nakon organizatora kampa Petra Pepija Dujmovića, TV komentatora i novinara Marina Babe Mrduljaša i bivšeg reprezentativca Roka Stipčevića posegnuli smo za glasačem iz redova još jednog važnog kotača u funkcioniranju hrvatske košarkaše zajednice - sudačke organizacije pod okriljem UHKS. Negdašnji košarkaški sudac, danas kontrolor suđenja Tonči Anzulović jedan je od sudionika i suradnika Basketball Campa Croatia od samih početaka. Anzulović je cijeli život u sportu, uz obveze u košarci aktivan je i u Sportskoj zajednici grada Zagreba, ali i u nogometu i to kao predsjednik NK NOŠK iz Novigrada. Evo njegovog viđenja igara mladih igrača u 4. kolu SuperSport Premijer lige.


"Došao sam na utakmicu Cedevita Junior - Dubrovnik ne bi li vidio na djelu Niku Šaru, Nou Zemljića i Luka Santiaga Stojića, a na kraju me "kupio" David Pavin, Zadranin u dresu Dubrovnika. Kod rezultata 0:14 ušao je u igru i bio jedan od ključnih igrača za povratak Dubrovčana. Njegovo dobro izdanje potvrđuje i statistika. Zabio je 17 poena uz dva skoka i jednu asistenciju za nešto manje od 19 minuta igre. Zaslužio je pet bodova. I preostala dva igrača kojima dajem bodove su Zadrani. Na utakmici Samobor - Zadar vrlo slične brojke su imali Andro Mirčeta, koji je iz Zadra stigao na posudbu u Samobor i igrač Zadra Toni Torbarina koji je nakon ozljede odigrao prve minute za svoj klub. Torbarina je zabio dva poena manje, ali imao dvije asistencije više te u konačnici svojim doprinosom doprinio pobjedi Zadra pa mu dajem tri boda, dok s jednim bodom nagrađujem nastup Andre Mirčete. Veseli činjenica da su svi ovi igrači dobili po dvadesetak minuta prostora za dokazivanje", rekao je Anzulović koji je posebno pohvalio inicijativu izbora najboljeg mladog igrača.

"Sjajan potez Basketball Campa Croatia i portala Basketball.hr. Uvjeren sam da i ovaj izbor dodatno motivira igrače da se bore za svaku loptu i pokažu svoje vrijednosti."

Foto: Marin Sušić/Zvonko Kucelin/FIBA/Privatna arhiva

Nakon četiri odigrana kola Supersport Premijer lige na vrhu je i dalje Niko Šare iz Cedevite Junior. Deset je igrača do sada dobilo bodove, a dolaze iz šest klubova. Naglasimo kako zbog odgode utakmice Cibona - Dinamo imamo krnje kolo, no ta će se utakmica u bodovanje uključiti najbližem kolu u vrijeme svog odigravanja te će igrači za svoje igre biti vrednovani. 


Poredak
Igrač
Klub
Broj utakmica
Bodovi
1.
Niko Šare
KK Cedevita Junior
4
6
2.
David Pavin
KK Dubrovnik
4
5
2.
Noa Zemljić
KK Cedevita Junior
4
5
2.
Borna Katanović
KK Cibona
3
5
2.
Marat Kos
KK Samobor
4
5
6.
Toni Torbarina
KK Zadar
2
3
6.
Bruno Bubalo
KK Zabok
4
3
8.
Andro Mirčeta    
KK Samobor
4
2
8.
Vigo Bart
KK Cibona
3
1
8.
Luka Frančešević 
KK Samobor
4
1


Prijavite se na Basketball Camp Croatia 2026 – do kraja godine povlaštena cijena

Novo izdanje najpoznatijeg hrvatskog košarkaškog kampa održava se u dva turnusa:

21. – 28. lipnja 2026.
28. lipnja – 5. srpnja 2026.

Prijave su već otvorene, a svi koji se prijave do kraja ove kalendarske godine ostvaruju povlaštenu cijenu.

Basketball Camp Croatia osim usavršavanja košarkaških vještina, mladim košarkašicama i košarkašima nudi priliku za druženje s vršnjacima, rad s vrhunskim trenerima te stvaranje iskustava i prijateljstava koja ostaju za cijeli život.

Više informacija o programu i prijavama dostupno je putem linka.