Bender solidan u pobjedi Sunsa, Bojan blijed u porazu Pacersa

Odlične partije Markkanena i Mirotića.

Sacramento Kingsi (12-23) su na domaćem terenu sa 101-111 poraženi od Phoenix Sunsa (14-23). Sunsi su prvu četvrtinu završili serijom 14-2 i stekli prednost od 10 poena. Kontrolirali su utakmicu i u posljednju četvrtinu ušli sa +5. No Kingsi se vraćaju u igru i momčadi se izmjenjuju u vodstvu. Malo manje od pet minuta prije kraja Kingsi su vodili 99-98. No tad Sunsi rade seriju 12-0 (Booker 9, Warren 3 poena) i rješavaju utakmicu u svoju korist. Sunsi su dobili skok 47-37, a najbolji su bili TJ Warren (26k, 10s), Devin Booker (26k, 3s, 3a) i Marquesee Chriss (14k, 5/6šut, 3/3trica, 8s, 4a). Naš Dragan Bender solidan, u 20 minuta postigao je 9 poena (šut 3/6, trica 3/5), te dodao dva skoka, tri asistencije i blokadu. Kod Kingsa nastupalo je 9 igrača, a svi su zabili od 7 do 14 poena. Najefikasniji je bio veteran Zach Randolph (14k, 3s, 3a) a solidno je odigrao i srpski rookie Bogdan Bogdanović (13k, 3a).

Chicago Bullsi (13-22) svladali su oslabljene Indiana Pacerse (19-17) sa 119-107. Bullsi su prvu četvrtinu dobili 37-27 i prednost su zadržali do samog kraja. Ona se u posljednjoj četvrtini popela i na +19 i gosti ni u jednom trenutku nisu zaprijetili. Bullsi su bili sjajno šuterski raspoloženi. Iz igre su šutirali 50,6%, ubacili su čak 18 trica iz 39 pokušaja i ubacili sva slobodna bacanja (15/15). U ovoj utakmici Bullsi su bili na Europski pogon. Predvodili su ih rookie iz Finske Lauri Markkanen (32k, 5/9trica, 7s) i crnogorski Španjolac Nikola Mirotić (28k, 8/16trica, 4s, 4a). Uz njih odličan je bio i Jerian Grant (11k, 3/6trica, 7s, 12a) koji je u petorku upao neposredno prije početka utakmice umjesto ozlijeđenog Krisa Dunna. Kod Pacersa ponovo nije bilo lakše ozlijeđene zvijezde Victora Oladipa, a najbolji su bili playmaker Darren Collison (30k, 12/16šut, 4/5trica, 3s, 5a, 2uk.l), Lance Stephenson (18k, 9s, 3a) i s klupe Litavac Domantas Sabonis (14k, 9s, 3bl). Jako je podbacio naš Bojan Bogdanović koji je u 33 minute ubacio samo 7 poena (šut 2/10, trica 0/5, sl.bac 3/4) uz 4 skoka, 2 asistencije i osvojenu loptu.

Washington Wizardsi (20-16) su uvjerljivo sa 121-103 svladali Houston Rocketse (25-9). Domaćin je na poluvrijeme otišao sa 11 poena razlike. Na početku posljednje četvrtine bilo je samo +9, no domaćin tad radi seriju 11-2 i utakmica je riješena. Bilo je i +28 te su Rocketsi do kraja uspijeli tek malo ublažiti poraz. Wizardsi su iz igre šutirali 53,4%, dobili skok 45-35 i izjednačili klupski rekord sa 18 ubačenih trica. Najbolji je bio Otto Porter Jr (26k, 7/11trica, 6s, 7a, 2uk.l). Po 21 koš ubacili su Bradley Beal i Kelly Oubre Jr, dok je odličan bio i John Wall (17k, 7/10šut, 4a, 5uk.l). Rocketsi su sezonu započeli skorom 25-4, a ovo im je bio 5.poraz u nizu. U sastav im se vratio Chris Paul (8k, 6a, 2uk.l), no još uvijek nema startnog centra Clinta Capele. Ispod svojih mogućnosti odigrao je James Harden (20k, 4a), a solidan je bio novopridošli Gerald Green (18k, 4/6trica, 2uk.l).

Toronto Raptorsi (24-10) su se lako sa 111-98 obračunali sa Atlanta Hawksima (9-26). Domaći su utakmicu praktički riješili u prvom poluvremenu kojeg su dobili sa +15. U trećoj četvrtini ta prednost je narasla na +22, a u posljednju dionicu ušlo se sa +19. Zadnja četvrtina bila je samo odrađivanje posla i gosti ni u jednom trenutku nisu zaprijetili. Kod Raptorsa nije bilo Serga Ibake kojeg je klub suspendirao na jednu utakmicu zbog sukoba sa jednim od zaposlenika. Raptorse su predvodili DeMarr DeRozan (25k, 2/4trica, 5a, 2bl), Litavac Jonas Valančiunas (13k, 11s, 2bl) i Kyle Lowry (12k, 5s, 5a). Kod posljednjeplasirane momčadi lige najbolji Taurean Prince (30k, 12/16šut, 5/6trica, 10s, 2bl), a solidni su bili i Nijemac Dennis Schroder (14k, 5s, 9a, 2uk.l) i Talijan Marco Belinelli (14k, 3a).

Oklahoma City Thunders (20-16) su domaćim 95-97 porazom od Milwaukee Bucksa (19-15) prekinuli svoj niz od 6 uzastopnih pobjeda. Gosti su krenuli uraganski i prvu četvrtinu dobili sa velikih 38-18. Domaćin je malo po malo smanjivao prednost i u posljednju je četvrtinu ušao sa samo -6. No u posljednjoj dionici ponovo bolje startaju Bucksi i imaju u jednom trenutku i +14. U posljednje dvije minute ulazi se sa prednošću gostiju 93-86. Kod rezultata 93-90 Russell Westbrook promašuje tricu za izjednačenje. Samo 19 sekundi prije kraja Eric Bledsoe ubacuje za 95-90. Nakon zakucavanja Westbrooka domaći rade brzi prekršaj. Bledsoe iznenađujuće promašuje oba slobodna bacanja. Westbrook ima novu šansu za izjednačenje i ovog puta njegova trica 5 sekundi prije kraja za 95-95 ulazi. U zadnjem napadu Giannis Antetokounmpo zakucava sekundu prije kraja za pobjedu gostiju 97-95. Nakon ove utakmice ostat će puno repova jer je dobro vidljivo da je Giannis prije nego li je zakucao izašao van terena. No suci to nisu vidjeli i Bucksi odlaze kući sa ipak zasluženom pobjedom s obzirom da su vodili gotovo čitavi susret. Kod Bucksa najbolji Antetokounmpo (23k, 12s, 6a), Khris Middleton (20k, 6s, 3a) i John Henson (18k, 8/12šut, 6s, 4bl). Kod Thundera koji su igrali bez Paula Georgea daleko najbolji je bio Russell Westbrook (40k, 14s, 9a).

New Orleans Pelicansi (18-17) na svom su parketu iznenađujuće poraženi od Dallas Mavericksa (12-25) sa 120-128. Gosti su briljantno krenuli u utakmicu i prvu četvrtinu dobili sa 36-21. Na poluvremenu su imali velikih +17, no Pelicansi se bude u trećoj četvrtini i u posljednju dionicu ulaze sa samo -8. Tri minute prije kraja Pelicansi dolaze na -3, no Portorikanac JJ Barea sa dvije uzastopne trice rješava pitanje pobjednika. Mavsi su iz igre gađali sjajnih 55,4%, dobili su skok 43-31 i oborili su klupski rekord sa 22 ubačene trice iz samo 39 pokušaja. Imali su čak sedmoricu dvocifrenih. Sa triple-doubleom istakao se rookie Dennis Smith Jr (21k, 8/12šut, 5/7trica, 10s, 10a). Odlični su bili i 19 godina stariji Dirk Nowitzki (13k, 3/5trica, 12s), Wesley Matthews (18k, 4/7trica, 4s, 2uk.l), Devin Harris (17k, 5/7trica, 3s) te JJ Barea (14k, 3/5trica, 9a). Kod Pelicansa najbolji „tornjevi“ DeMarcus Cousins (32k, 20s, 8a, 2uk.l, 5bl) i Anthony Davis (33k, 5s, 2uk.l). Solidni su bili i Jrue Holiday (23k, 3/6trica, 3a) i Etwaun Moore (16k, 3a), no klupa Pelicansa izgubila je od klupe Mavsa 10-60.

Miami Heat (18-17) pred svojim je navijačima razbijen od Brooklyn Netsa (13-22) sa 87-111. Gosti su na poluvremenu imali velikih +20, a na ulasku u posljednju četvrtinu nevjerojatnih +35. Netsi su dominirali u skoku 54-43, asistencijama 25-12, postotku šuta 49,4%-33,7% i ubačenim tricama 11-3. Najbolji kod pobjednika s klupe Joe Harris (21k, 4/4trica, 7s) i Rondae Hollis-Jefferson (18k, 8/9šut, 8s, 2uk.l), dok su Netsi imali još petoricu dvoznamenkastih. Kod iznimno blijedog Heata koliko-toliko prolaznu ocjenu zaslužuju tek Hassan Whiteside (17k, 8s, 2uk.l) i Josh Richardson (19k).

Los Angeles Lakersi (11-23) su u gradskom derbiju sa 106-121 poraženi od Los Angeles Clippersa (15-19). Clippersima se konačno vratio najbolji igrač Blake Griffin i to se odmah osjetilo. „Gosti“ su poveli sa 9-0 i 19-3. Na poluvremenu su imali +14 i Lakersi do kraja utakmice ni u jednom trenutku nisu zaprijetili niti se spustili na jednoznamenkasti zaostatak. No Clippersi nikako da ostanu zdravi. U večeri kad im se vratio Griffin zbog ozljede Ahilove tetive ostali su bez startnog beka Austina Riversa koji se tako pridružuje otprije ozlijeđenima Danilu Gallinariu te Patricku Beverlyu. Protiv Lakersa najbolji su bili Blake Griffin (24k, 6s, 6a), DeAndre Jordan (12k, 16s, 2bl) i s klupe Lou Williams (23k, 3s, 4a). Solidno je odigrao i srpski playmaker Miloš Teodosić (11k, 5s, 7a). Kod Lakersa kojima je ovo bio 9. poraz u posljednih 10 utakmica najbolji rezervisti Jordan Clarkson (20k, 5s, 8a) i Larry Nance Jr (16k, 6/7šut, 4s, 4a, 2uk.l). Solidni su bili i Julius Randle (18k, 7s) te Brandon Ingram (18k, 3a).

Golden State Warriorse (28-8) sa 100-111 iznenadili su Charlotte Hornetsi (13-22). Nakon izjednačenog prvog poluvremena gosti su malo bolji u trećoj četvrtini i u posljednju dionicu ulaze sa +4. Ključni trenutak događa se sredinom četvrtine kad Hornetsi 11-0 serijom odlaze na +13. Aktualni prvaci ne uspijevaju se oporaviti od tog šoka i do kraja utakmice ni u jednom trenutku nisu zaprijetili. Šestoricu dvocifrenih igrača Hornetsa predvodili su Dwight Howard (29k, 13s, 7a, 2uk.l), Kemba Walker (16k, 5s, 5a, 3uk.l, 2bl) i Francuz Nicolas Batum (15k, 2/4trica, 4s, 6a). Kod Warriorsa najbolji Kevin Durant (27k, 4/5trica, 4s, 6a), Klay Thompson (24k, 3s) i Draymond Green (8k, 11s, 16a, 3bl). Dobra vijest za Warriorse je da bi se uskoro trebao vratiti dvostruki MVP Steph Curry.