Benderovi Sunsi su slavili u Chicagu.

Prošle noći na NBA parketima igralo se pet utakmica. Cavsi su dobili devetu utakmicu zaredom. Briljantni LeBron James po prvi puta u karijeri isključen je iz utakmice nakon prigovora sucima. Benderovi Sunsi su slavili u Chicagu. Oslabljeni Wizardsi iznenadili su Wolvese, dok su Bucksi i Jazz uništili Kingse i Nuggetse

Phoenix Sunsi (8-14) su u Chicagu domaćim Chicago Bullsima (3-16) nanijeli šesti poraz u nizu pobjedom 104-99. Nakon poprilično izjednačenog prvog poluvremena, sredinom treće četvrtine gosti dolaze do +14, no domaćin serijom 13-2 vraća neizvjesnost. Na samom početku posljednje dionice ovog puta gosti rade 14-2 i imaju +15. Bullsi se ne predaju i nakon trice Lauri Markkanena 22 sekunde prije kraja stižu na samo -3, no  TJ Warren ubacuje dva slobodna bacanja za konačan rezultat i zasluženu pobjedu Sunsa. Gosti su dobili skok 57-41 i time anulirali 15 izgubljenih lopti. Najbolji kod pobjednika Devin Booker (33k, 9s, 4a) i TJ Warren (25k, 7s). Naš Dragan Bender je započeo u petorci. Igrao je 23 minute i za to je vrijeme promašio dvije trice te upisao četiri skoka i dvije asistencije. Kod Bullsa najbolji bekovski par Kris Dunn (24k, 4/5trica, 4s, 8a, 4uk.l) / Justin Holliday (25k, 6/9trica, 3s, 5a, 2uk.l, 3bl).

Cleveland Cavsi (14-7) su upisali devetu pobjedu u nizu slavljem nad Miami Heatom (10-10) od 108-97. Utakmica je bila riješena već u prvom poluvremenu koji su Cavsi dobili 26 razlike. Iako je krajem treće četvrtine po prvi puta u svojoj karijeri (1082 utakmice regularne sezone) isključen LeBron James, razlika je bila prevelika (+23) i vremena je ostalo premalo (14 minuta) da se gosti vrate u utakmicu.

Kod pobjednika najbolji Kevin Love (38k, 9s, 2uk.l). Do isključenja sjajno je igrao i James (21k, 12k, 6a, 5uk.l), a protiv svoje bivše momčadi motiviran je bio i Dwyane Wade (17k, 5s, 4a, 2uk.l). Naš Ante Žižić ponovo je dobio mrvice te je igrao posljednje 91 sekundu i za to vrijeme promašio jedan šut iz igre. Kod gostiju najbolji Dion Waiters (21k, 7a), rookie Bam Adebayo (19k, 7/7iz igre, 5/5sl.bac, 6s) i Hassan Whiteside (11k, 14s, 2uk.l), dok je podbacio njihov najbolji igrač Goran Dragić sa 7 koševa uz šut 1/5. A upravo je Dragić pred utakmicu proglašen za najboljeg igrača Istočne konferencije proteklog tjedna kad je vodio Heat do skora 3-0.

Washington Wizardsi (11-9) su iznenadili Minnesota Timberwolvese (12-9) i slavili u gostima sa 92-89. Domaćin je na poluvremenu imao lijepih +8. Vodili su 87-83, da bi onda u posljednje četiri i pol minute zabili jedan jedini koš. U junaka susreta pretvorio se Otto Porter Jr koji je kod rezultata 87-89 u posljednjoj minuti postigao četiri koša za 91-89 vodstvo. Nakon promašene trice domaćina Bradley Beal ubacuje jedno od dva slobodna za 92-89 i domaćinu je ponestalo vremena za neki opasniji pokušaj trice za izjednačenje. Gosti su tako slavili bez ozlijeđenog Johna Walla i sa indisponiranim starterima Bealom (8k, šut 2/11) te Markieffom Morrisom (2k, šut 1/6). Presudila je klupa Wizardsa koja je dobila klupu Wolvesa 49-11. Najbolji su bili Porter Jr (22k, 8s) te sa klupe Kelly Oubre Jr (16k, 4s, 2uk.l), Mike Scott (12k, 5s, 2uk.l) i Jodie Meeks (12k, 4/6trica). Kod domaćina najbolji Karl-Anthony Towns (20k, 17s) i Taj Gibson (16k, 11s), dok su šuterski podbaciji Jimmy Butler (17k, 7s, 10a) sa šutem 5/17 i Andrew Wiggins (13k, 4a) sa šutem 5/15

Milwaukee Bucksi (10-9) su lakoćom slavili kod Sacramento Kingsa (6-15) sa 112-87. Od samog početka bila je to igra mačke i miša. Gosti su na poluvremenu imali +24, na ulasku u posljednju četvrtinu +33 i nikakve rezultatske neizvjesnosti tu nije bilo. Kod Bucksa najbolji Grk Giannis Antetokounmpo (32k, 5s, 4a, 5 uk.l), dok je Eric Bledsoe (21k, 5s, 5a, 3uk.l) sve svoje poene postigao u prvom poluvremenu kad je prelomljena utakmica. Kod Kingsa koji su se fizički i emocionalno potrošili prethodnu večer u Oaklandu najefikasniji Garrett Temple (18k, 3/3trica), dok je novi double-double učinak upisao Willie Cauley-Stein (10k, 10s).

Utah Jazz (10-11) se iznenađujuće lako obračunala sa Denver Nuggetsima (11-9) sa 106-77. U prvom poluvremenu se igrala izjednačena košarka i gosti su na odmor otišli sa košem prednosti. No na samom startu treće četvrtine domaćin radi seriju 10-0 i dolazi do osjetnije prednosti. U posljednju dionicu Utah ulazi sa +10. Ne samo da gosti nisu zaprijetili, nego je Utah dobila posljednju četvrtinu sa čak 30-11. Kod Jazza ponovo sjajan Derick Favors (24k, 9s, 5a, 3bl), a solidni su bili i rookie Donovan Mitchell (16k, 3s, 2uk.l) te Šveđanin Jonas Jerebko (15k, 3/4trica, 8s). Kod loših Nuggetsa najefikasniji Gary Harris sa 18 poena, dok je poprilično samozatajan bio Nikola Jokić (7k, 3/7šut, 6s, 6a).