Bez Mavre i Junakovića Zadar se 'ispuhao' protiv Alkara

Dan nakon poraza od FMP-a.

Bez Dominika Mavre i Martina Junakovića Zadar je dan nakon poraza od FMP-a u ABA ligi u domaćem prvenstvu pobijedio Alkara rezultatom 102-66.

Rješenje za izostanak dvojice organizatore igre na početku susreta bila ja suradnja Jana Palokaja i Justina Cartera. Prvi je prenosio loptu u napadačko polje, a daljnju kreaciju prepuštao drugom. Uz ozbiljan ulazak od samog starta Zadar je već u prvoj četvrtini (33-16) osigurao pobjedu. Kako je vrijeme odmicalo prednost je rasla, a Alkar tonuo sve dublje. S konačnih 102-66 Sinjani mogu biti i zadovoljni jer su Zadrani u nekoliko navrata bili blizu +50.

U susretu u kojem su nositelji zadarske igre igrali 10 do 15 minuta, a 30 minuta susret imao revijalni karakter svoju su priliku dočekali i mlađi igrači Zadra. Odlično ju je iskoristio Duje Brala koji je uz 16 poena imao 4 skoka i 3 osvojene lopte, dok je Filip Paponja postigao 6 poena uz 5 asistencija i 3 osvojene lopte.

Antonio Jordano
je zabio 16 poena, Filip Kraljević 12, Domagoj Vuković i Jure Planinić po 11, a Aleksandar Bursać 10.

Kod gostiju Shakur Varence je postigao 14 poena, Hrvoje Vučić 13, a Srđan Brocić i Terek Echols po 11.