Bez trojice startera Cedevita Junior tijesno poražena od ABA 2 - ligaša Borca

Autor: KK Cedevita junior KK Cedevita Junior Photo: KK Cedevita junior

Nedostajali su u rosteru Cedevite Junior playmaker Josip Batinić, centar Jure Planinić i šuter Sven Smajlagić.

Košarkaši Cedevite Junior odigrali su u Domu košarke Cedevita petu pripremnu utakmicu. Bez trenutačno ozlijeđena tri startera momčad trenera Damira Mulaomerovića izgubila je od banjalučkog Borca, člana ABA 2 lige i drugoplasirane momčadi prošlosezonskog prvenstva BiH 73:78 (20:27, 15:20, 18:14, 20:17). Nedostajali su u rosteru Cedevite Junior playmaker Josip Batinić, centar Jure Planinić i šuter Sven Smajlagić. Tako je veliku minutažu na poziciji organizatora igre imao 19-godišnji Vito Kučić koji je na parketu proveo 28 minuta kao i 19-godišnji centar Matej Bošnjak koji je igrao 33 minute.

Upravo je Bošnjak najbolje iskoristio minutažu ubacivši 21 koš uz 6 skokova i 2 asistencije, Rok Radović upisao je 13 koševa uz 6 skokova i asistenciju, Vito Kučić je uz 13 koševa imao skok i 4 asistencije dok je Ivan Miličević uz 12 koševa upisao 5 skokova i asist. Borac je već u prvoj četvrtini pokazao da će biti neugodan protivnik, predvođen Amerikancima Cunninghamom i Baldwinom, kao i kapetanom Stefanom Kenićem koji su u jednom trenutku upisali 5 uzastopnih trica. Vodili su gosti na poluvremenu 35:47 ali su mladići s Velesajma strpljivo smanjivali razliku da bi se u zadnje 3 minute ušlo s egalom 69:69. Borac je bio koncentriraniji, s većom rotacijom odmorniji stigao do pobjede. Josh Cunningham je ubacio 20 koševa, Kenić 17, Diante Baldwin 11.

U košarkaškom trening danu u Domu košarke Cedevita sastali su se i juniori te kadeti Cedevite Junior i Borca. Slavili su domaćini, juniori 85:81, kadeti 68:59.

Cedevita Junior: Ogrizović 3k, 1sk, 1a, Jelavić, Miličević 12k, 5sk, 1a, Rašić 2k, 5sk, 1a, Radović 13k, 6sk, 1a, Kučić 13k, 1sk, 4a, Gatarić 2k, 2sk, 1a, Šabić 7k, 1sk, 1a, Bošnjak 21k, 6sk, 2a, Jacović

Borac Banja Luka: Majstorović, Cunningham 20, Pažin 7, Dragojević, Baldwin 11, Knežević 10, Sikiraš 2, Kenić 17, Bošković 2, Janković 5, Reljić 4, trener Dragan Nikolić