Bilalović i Vucić za novu pobjedu Kvarnera, Zapruđe slavilo protiv Rudeša

U obje utakmice pobjedici su se vraćali iz velikog rezultatskog minusa.

U 6. kolu HT Premijer lige Kvarner 2010 je slavio protiv Agrodalma 91:81. Gosti su odihgrali odlično prvo poluvrijeme i vodili 53:39. Sredinom treće četvrtine bilo je 65:51, a tada je uslijedila serija Kvarnera 12:0 koja je najavila povratak domaćina u utakmicu.

U posljednjih deset minuta Agrodalm ulazi s +4 (67:63). Novu seriju 18:4 domaćini rade u prvih šest minuta posljednje četvrtine koja ih odvela prema pobjedi. Nakon što su porazili Rudeš dvojac Matija Bilalović (25) i Mate Vucić (21p, 12 sk) predvodio je Kvarner i u ovoj pobjedi. Dorian Ribarić (24) i Mateo Gržinić (19) ponajbolji u sastavu Joška Garme.

Zapruđe je kao gost svladalo Rudeš 69:54. Domaćini bez Roka Prkačina u sastavu bolje su otvorili susret (23:13), a Zapruđe je nakon minus 13 (37:24) u završnici druge četvrtine uhvatilo rezultatski priključak (37:35). Rudeš je preko Marka Juriča posljednji puta vodio (43:42), a da bi Zapruđe serijom Tomislava Garvanovića stiglo do 9 razlike (54:45). U posljednjih deset minuta Ivan Penić i Marko Raič su sačuvali pobjedu gostima koje je predvodio Penić s 15 poena i 12 skokova. Filip Stanić je dodao 14, a Garvanović 12. Kod Rudeša u čijem sastavu je bio Ivan Krolo (bez minutaže) najefikasniji Luka Ljubičić (20), a Jurič je dodao 14.