Bjelovar kiksao kod Virovitice, Međimurje vrlo blizu naslovu prvaka

Utakmicama 8. kola ovog je vikenda krenula i A-2 liga sjever.

Međimurje i Bjelovar su nakon prvog dijela natjecanja bili na prve dvije pozicije, Međimurje prvo bez poraza, a Bjelovar drugi s porazom od Međimurja. Odmah na startu drugog dijela natjecanja, Bjelovar je upisao poraz kod Virovitice dok je Međimurje bilo uvjerljivo kod Koprivnice te sada samo šest kola do kraja imaju dvije pobjede prednosti, a to iskusni čakovečki sastav gotovo sigurno neće ispustiti iz ruku.

Virovitica je odlično krenula protiv Bjelovara te su već nakon prve četvrtine imali devet poena prednosti. Razliku su do poluvremena povećali na 14 koševa viška, a Bjelovar je tek u drugom poluvremenu zaigrao bolje. Neizvjesnu treću četvrtinu dobili su gosti, ali tek s dva poena razlike i smanjili na minus 12 uoči posljednje dionice u kojoj su zaprijetili, ali nije bilo dovoljno vremena za potpuni preokret te su domaćini upisali pobjedu 72:68.

Međimurje je rutinski prošlo gostovanje kod Koprivnice. Razlika je u prve tri četvrtine samo rasla. nakon prvog perioda već je bilo plus 14, a do poluvremena je naraslo na 18 koševa razlike. Gosti iz Čakovca nisu posustali niti u trećem periodu te odlaze na nedostižna 23 poena razlike. Tek kada je kod Međimurja bila druga petorka na terenu, domaćini smanjuju na -14 i ublažuju poraz.

Labrada 1971-Žurko je na poluvremenu imala devet poena prednosti, a Radnik se vraća u utakmicu u trećoj četvrtini kada smanjuju na pet poena minusa uoči posljednje dionice. Gosti iz Križevaca nisu nastavili s dobrom igrom iz treće četvrtine, labrada taj period dobiva s uvjerljivih 12 poena razlike za zasluženu pobjedu na kraju rezultatom 90:73.

Neizvjesnu utakmicu odigrali su u Virju Podravac II i Ivančica. Bio je to susret pun preokreta, a domaćini su u posljednju dionicu ušli s vodstvom od pet koševa prednosti što Ivančica unatoč velikoj želji nije uspjela preokrenuti te je pobjeda, tek druga u sezoni, ostala u Virju.

Rezultati i strijelci 8. kola:

Virovitica-Bjelovar 72:68 (22:13, 16:11, 14:16, 20:28)

Virovitica: Ištvanović M, Bobanac J., Petrović S. 1, Ferenčević M. 8, Vajagić N. 18, Petrović M. 6, Cah D. 2, Pavlović A. 24, Vugec M., Lulić T., Pocnić D. 2, Pettrović Z. 11.

Bjelovar: Vrinjanin B. 21, Lovrić P., Serdarušić R. 3, Šobak M. 4, Malenica I. 15,Kelava M. 6, Porobić V. 10, Vuković F., Budimir D., Geček P. 9, Dašek D.

Koprivnica-Međimurje 71:85 (15:29, 22:26, 12:17, 22:13)

Koprivnica: Stajku A., Šenvald T., Buković K. 14, Vedriš M. 24, Beljan V. 6, Vrhovec H. 5, Mihoković R., Jančijev Z. 15, Mikor F., Mihoković D. 5, Kuzmić L.-, Kuzmić I. 2.

Međimurje: Pustić L. 20, Gašparić D. 2, Kranjčec M. 8, Horvat S. 9, Vojković M. 6, Juras S. 2, Drk I. 14, Kuzmić  D. 8, Rusak L., Ostoja D. 7, Kranjčec S. 9, Krajačić D.

Labrada 1971-Žurko-Radnik 90:73 (18:20, 23:12, 18:22, 31:19)

Labrada: Grbavac D., Malnar Z. 5, Šulc R. 2, Špiček L. 17, Mazalin Š. 24, Malec S., Palinić Čulin F. 25, Bašić M. 9, Jukić M. 8, Tošić F.

Radnik: SvobodaN. 5 (1x3), Nervo D. (cap) 19 (5x3), Topljak D. 0, Turković F. 0, Kurpez M. 4,Biondić L. 3 (1x3), Beljo I. 26, Beljo D. 0, Martinčić I. 11, Beljo J. 5, VujićD.

Podravac II-Ivančica 78:74 (14:19, 22:19, 24:17, 18:19)

Podravac II: Lukčin M. 2, Kodba B. 2, Šestak N. 11, Cestar A. 3, Žaja D. 8, Hrženjak M. 17, Molnar M., Križić B. 6, Ratković M. 4, Vujčić D., BalatinecM. 25.

Ivančica: Smontara K. 23, Sanković M., Matuza L., Putarek J. 15, Bigec L. 2, Kušinec L. 9, Morović E. 16, Fištrek M., Taučer R. 3, Putar L. 6

Parovi 9. kola: Koprivnica-Labrada 1971-Žurko, Međimurje-Podravac II, Ivančica-Virovitica, Bjelovar-Radnik.