Taško, ali zasluženo Srbija je stigla do pobjede protiv Latvije.

Srbija je nadigrala Latviju u susretu 1. kola skupine D 92-82. Aleksandar Saša Đorđević osim pobjede može biti zadovoljan i zbog činjenice da je njegova momčad dobila novog lidera - Bogdana Bogdanovića koji je s 30 koševa predvodio svoju momčad do uspjeha.

U izjednačenoj utakmici Srbija je u posljednju četvrtinu ušla sa 7 poena prednosti (67-60). Tri i pol minute prije kraja Bertans i Porzingis povezali su dvije trice i doveli Latviju u vodstvo 73-75. Bogdanović, Jović i Gudurić vraćaju prednost na srbijansku stranu 80-75. Bertans je dvije minute prije kraja pogodio dva bacanja za 80-77. Sjajni Bogdanović do kraja utakmice zabio je sedam poena i pečatirao pobjedu Srbije.

Uz njega kod Srbije su se istaknuli centri Mačvan i Marjanović koji su kombinirano zabili 27 poena (13+14). Dairis Bertans je kod Latvijaca postigao 23, njegov brat Davis 16, a Kristaps Porzingis 18 poena.

U 2. kolu u subotu Srbija se sastaje s Rusijom, a Latvija s Belgijom..