Bojanu dvoboj Bogdanovića, Bender sve bolji

Babo uhvatio formu, Bender sve važniji kotačić u igri Sunsa.

Obilježje večeri bile su pobjede svih triju momčadi u kojima su nastupili Hrvati, te gaženje Bucksa od strane Thundera.

INDIANA – SACRAMENTO 101 – 83

Ohrabreni velikom pobjedom nad Spursima, košarkaši Pacersa sjajno su ušli u utakmicu protiv Kingsa. Startali su sa 9-0, na poluvremenu imali već +25 i utakmica je tu već bila riješena. Iako su ih mnogi nakon što su zamijenili Paul Georgea otpisali, Pacersi ne izgledaju loše. A uskoro im se vraća i najbolji igrač Myles Turner. Protiv Kingsa najefikasniji je bio naš Bojan Bogdanović (17k, 3s, 4a). Arvydasov sin Domantas Sabonis (12k, 16s, 5a) nastavlja sa odličnim igrama, a dvoznamenkasti su bili i Thaddeus Young sa 15, Victor Oladipo sa 14, te Cory Joseph sa 13 koševa. Ključ pobjede Pacersa bila je velika dominacija u tricama (Pacersi 12/29, Kingsi 2/14). Kod gostiju najbolji rookie DeAaron Fox (18k, 4s, 5a), no osim njega dvocifreni tek veteran Zach Randolph (12k, 5s). U prvom NBA dvoboju dvojice Bogdanovića, srpski je reprezentativac Bogdan bio poprilično samozatajan i utakmicu je završio sa 7 koševa. Ovom pobjedom Pacersi su stigli do skora 4-3, dok su skromni Kingsi na 1-6.

BROOKLYN – PHOENIX 114 – 122

Košarkaši Sunsa kasnili su malo na utakmicu jer se jučerašnji teroristički napad kamionom dogodio samo par ulica dalje od njihovog hotela. U utakmicu su ušli malo sporije, no serijom 20-10 stigli su do prednosti. Sredinom treće četvrtine Sunsi su vodili 83-65, no tad domaćini rade veliku seriju 17-0. Samo šest minuta prije kraja Netsi vode 8 koševa razlike, no gosti pronalaze snagu za novi preokret i treću pobjedu u četiri susreta otkad su promijenili trenera. Sunsi su utakmicu dobili zahvaljujući velikoj dominaciji u skoku (66-44). Najbolji igrač bio je Devin Booker (32k, 7s, 4a), a odličnu pomoć imao je u TJ Warrenu (20k, 11s) i Mike Jamesu (24k, 5a, 4uk.l). Odlični su u skoku bili Alex Len sa 15 i Tyson Chandler sa 13 skokova, a veliki obol pobjedi dao je i naš Dragan Bender (10k, 3s, 3a). Kod domaćina daleko najbolji DeAngello Russell (33k, 6s, 4a), no osim Rondae Hollis-Jeffersona (21k, 7s, 2bl) i Spencer Dinwiddlea (15k, 4a, 2uk.l) nije imao raspoloženih suigrača. Nakon trećeg poraza u nizu Netsi su na skoru 3-5, dok su Sunsi na 3-4.

MILWAUKEE – OKLAHOMA CITY 91 -110

Utakmica je trebala biti derbi večeri, no gosti su jednostavno pomeli mlade Buckse sa parketa. Već u prvoj četvrtini gosti su serijom 14-0 stigli do dvoznamenkaste prednosti. Na poluvremenu je već bilo +18 i do kraja utakmice Bucksi ni u jednom trenutku nisu ozbiljnije zaprijetili. Kod Thundera koji je sa 46-31 nadskakao domaćina sa 20 koševa najefikaniji je bio Paul George. Po 17 koševa dodali su Carmelo Anthony i rezervist Jerami Grant, a odlične all-around utakmice odigrali su Russell Westbrook (12k, 10s, 9a u 27minuta) i Steven Adams (14k, 11s, 2a). Domaći su imali jednog jedinog dvocifrenog igrača. Sjajni Giannis Antetokounmpo (28k, 8s, 3a) ovog puta nije imao apsolutno nikakvu pomoć svojih suigrača tako da ni on nije mogao spriječiti ovako težak poraz. Poslije ove utakmice obje momčadi su na 4-3 skoru.

LA LAKERS – DETROIT 113 – 93

Pistonsi su u Stapless Centar došli kao prvoplasirana momčad Istoka, te na krilu gostujućih pobjeda nad Clippersima i Warriorsima. No izgleda da im je ponestalo snage i protiv Lakersa su otpor pružali samo prvu četvrtinu. Domaćin je odličnom drugom četvrtinom otišao na dvocifrenu prednost koju je do kraja utakmice samo povećavao. Lakerse je u najboljoj utakmici sezone do pobjede vodila nesebičnost (čak 30 asistencija) i napadačka širina. Čak sedmoricu dvocifrenih strijelaca predvodili su rezervisti Julius Randle (17k, 7s, 3a) i rookie Kyle Kuzma (16k, 6s, 3). Double-double učinak imao je Larry Nance Jr. (14k, 12s, 3uk.l), a po 13 koševa su dodali Lonzo Ball, Brandon Ingram i Kentavious Caldwell-Pope. Kod poraženih gostiju sa po 18 koševa najefikasniji Reggie Jackson i Tobias Harris, dok je najbolji bio Andre Drummond (10k, 12s, 5a). Nakon ove pobjede Lakersi su na skoru 3-4, dok su Pistonsi pali na 5-3.

Današnji nastup Hrvata:

Bojan Bogdanović je nakon lošijeg ulaska u sezonu odigrao dvije odlične utakmice u nizu. U pobjedi nad Kingsima za 27 minuta na parketu upisao je 17 koševa (6/13 iz igre, 3/6 trice, 2/2 sl.bacanja) uz 3 skoka, 4 asistencije i ukradenu loptu. U pobjedi Sunsa nad Netsima najefikasniju utakmicu sezone odigrao je Dragan Bender. U 27 minuta koje je proveo na parketu Sunsi su napravili +20, a Bender je zabio 10 koševa (4/8 iz igre, 2/4 trice) uz 3 skoka, 3 asistencije i blokadu.  Ivica Zubac je u pobjedi Lakersa nad Pistonsima odigrao prve dvije minute ove sezone. Za to je vrijeme promašio oba šuta iz igre te upisao jedan napadački skok.

Phoenix pobjeđuje, a Benderu sve veća minutaža

Najbolji igrač dana:

Igrač dana je mladi bek-šuter Phoenixa Devin Booker. Igrač koji se proslavio kada je lani zabio 70 koševa Celticsima, u pobjedi nad Netsima za 35 minuta igre postigao je 32 koša (11/22 iz igre, 5/8 trice, 5/5 sl.bacanja) te dodao 7 skokova i 4 asistencije.