Borović predvodila Medveščak do 2 u 1 pobjede

Iva je postigla 21 od 59 poena zagrebačke ekipe.

U 7.kolu BTravel lige košarkašice Medveščaka su na Pešćenici nadigrale Kraljevo iz Srbije 59:43 i na taj način upisale treću pobjedu, ali i stigle do boljeg međusobnog omjera jer su gošće u prvoj utakmici slavile tri poena razlike. Već u prvoj četvrtini zahvaljujući seriji 21:3 Medveščak je stigao do prednosti 23:7. U drugoj četvrtini skroman napadački učinak obje ekipe pa je do odmora Medveščak ubacio 5, a Kraljevo 8 poena za +11 (28:17). U trećoj četvrtini Medekice su rješile sve dvojbe. Razigranoj Borović pridružile su se Radoš i Tadić za najvećih + 23 (47:24). U završnici utakmice gošće su tek ublažile poraz.

Iva Borović je ubacila 21 poen, a Patricia Bura, Matea Tadić i Ana Vojtulek po 9 poena. Kod Kraljeva s 9 poena najefikasnija je bila Mendisa Ali Brashey.

Statistika utakmice

Medveščak slijedećeg tjedna gostuje kod Raguse u Dubrovniku, a prije toga u subotu u Zadru u sklopu Prve lige.