Borovu važna pobjeda protiv Karlovčana

Šanac je cijelu utakmicu odigrao sa pet igrača, a s klupe je ušao samo jedan igrač i to na svega 49 sekundi.

Borovo je u vrlo bitnom susretu za ostanak u ligi slavilo protiv Šanac Karlovca rezultatom 79:73. Vukovarčani su ostvarili sedmu pobjedu te su tako pobjegli iz opasne zone. Šanac je utakmicu odigrao sa svega pet igrača, a tek je Jakov Škrtić ušao s klupe na svega 49 sekundi.

Borovo-Šanac Karlovac 79:73 (22:21, 21:18, 19:17, 17:17)

Kompletna statistika utakmice

Iako su igrali sa samo pet igrača skoro pa cijelu utakmicu, Šanac je pružao odličan otpor Borovu. Gosti su krenuli bolje i poveli s 4:11, a u toj je seriji Antonio Kraljić postigao 5 poena, a Filip Mileta 4. Dino Radoš i Jakov Šarac vraćaju borovo na 13:14, a onda je opet uslijedila mini serija gostiju od 6:2 i vodstvo 15:20. Do kraja četvrtine je ostalo nešto manje od četiri minute, a Šanac je u tom periodu uspio zabiti samo jedan poen iz slobodnih bacanja dok su domaćini zaključili četvrtinu s sedam poena za vodstvo 22:21.

Druga i treća četvrtina bile su vrlo izjednačene, a u oba su perioda za nijansu bili bolji domaćini. Radoš i Toni Kovač odveli su domaćine do vodstva 30:23 u 16. minuti utakmice, a na nešto više od minutu do kraja prvog poluvremena, Borovo je imalo po prvi puta dvocifrenu prednost, bilo je 43:33. Nisu je uspjeli zadržati jer Branimir Josipović i Vladimir Požar tricama smanjuju na 43:39 nakon prvih dvadeset minuta.

Šanac je u prve četiri minute drugog poluvremena nastavio s dobrom igrom i dolazi do vodstva 43:45 što bi značilo da su od kraja prvog poluvremena pa do tog trenutka napravili seriju 12:0. Bilo je to jedino vodstvo gostiju nakon kojeg Borovo prelazi u vodstvo i do kraja četvrtine odlazi na šest poena prednosti.

Nakon malo više od dvije minute igre u posljednjoj četvrtini, Borovo bježi na najvišu prednost na susretu od 71:57. Domaćini su prednost zadržali sve do kraja susreta kada na nešto više od minute do kraja Josipović smanjuje na 79:73 što je na kraju bio i konačan rezultat susreta.

Radoš je predvodio Borovo s 21 poenom, 9 skokova i 3 asistencije, Ljubomir Miljanić je zabio 15 uz 7 skokova, Kovač je ubacio 11 uz 4 skoka, a Juraj Boras 10 poena uz 7 asistencija. Matija Češković je predvodio Šanac s 24 poena, 6 asistencija i 4 skoka, Mileta je ubacio 18 uz čak 17 skokova dok je Josipović postigao 16 uz 9 skokova. Borovo se nalazi na osmoj poziciji s 7 pobjeda i 11 poraza dok je Šanac na predposljednjem 11. mjestu s 5 pobjeda i 12 poraza, a isti omjer ima i Grafičar na 10. mjestu. Upravo ova dva sastava igrati će u idućem kolu međusobno u Ludbregu u možda i ključnoj utakmici za oba sastava.