Bosco iznenadio Agrodalm, utrka za drugo mjesto postala još zanimljivija

U igri za drugo mjesto koje vodi u HT Premijer ligu sada su Agrodalm, Universitas i Bosco.

U 19.kolu Prve muške lige Bosco je danas poslijepodne kao gost svladao Agrodalm 91:86 i tako tri kola prije kraja utrku za drugim mjestom učinio dramatičnom.

Agrodalm-Bosco 76:81 (26:13, 17:25, 18:20, 15:23)

Kompletna statistika utakmice

Susret je ponudio preokrete jer je Agrodalmu pripala prva četvrtina 26:13, a Bosco nakon trica Čuleka, Tušeka i poenima Nine Tomića poveo 36:34. Momčad Joška Garme ipak je dobila prvo poluvrijeme 43:38, a vodila i tijekom treće četvrtine. U posljednjih deset minuta Agrodalm je ušao s + 3 (61:58). Uzbudljiva završnica je startala posljednjom prednošću domaćina (72:71) na ulasku u posljednjih pet minuta. Ključne poene za Bosco ubacuju Hrvoje Božić i Tomić, a s druge strane Domagoj Matić nije pogodio slobodna bacanja i tricu što je kaznio Filip Tušek koji je u završnici bio precizan s linije slobodnih bacanja.

Tušek je prevodio momčad Matije Brkljačića s 25 poena (sl.bac 12/14). Filip Čulek je dodao 16, a Ivan Radman 11. Kod domaćina Damir Mijić je ubacio 25 poena, Matić 14, a vrijedi izdvojiti 13 asistencija Doriana Ribarića uz 7 poena i 6 izg.lopti.

Rudeš će u nedjelju (15.30 – Sutinska vrela) ugostiti neporaženu Goricu, a trener Milan Ličina se nada da njegova momčad može igrati puno bolje nego u prvoj međusobnoj utakmici kada je Gorica pobjedila 115:59 ”Nemamo nikakav imperativ, već samo želju da odigramo onako kako možemo i naravno pokušamo iznenaditi favorita”.