Bosco pobjedom u derbiju krenuo u obranu naslova

Autor: Matej Kalem Photo: Marin Sušić

Jedinstvena kadetska liga

BOSCO – SONIK PUNTAMIKA 68:61 (23.17, 10:14, 13:14, 22:16)

Prošlogodišnji kadetski prvaci KK Bosco i ekipa KK Sonik Puntamike, osvajači brončane medalje,  otvorili su ovogodišnje natjecanje jedinstvene kadetske lige.

Dvoboj je otvoren košem Mislava Bože Šake (2:0). Sonik je u tri navrata imao minimalnu prednost (4:6, 6:8, 9:10), ali Bosco je tri minute prije kraja prve četvrtine vodio +7 (18:11). Prvi period završio je 23:17 za Bosco.

Druga četvrtina bila je rezultatski neizvjesna i zanimljiva za gledatelje u dvorani, a u njoj Bosco je bio bolji sa 33:31. Najbolji pojedinci prvog poluvremena bili su Mislav Božo Šako sa osam koševa kod domaćina i Šimun Lončar sa sedam poena u redovima gostiju.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno u zadnjih deset minuta s obzirom da je treće razdoblje također bilo uzbudljivo (46:45). Tri minute prije kraja susreta domaći sastav je zahvaljujući Šaki otišao na devet koševa razlike (62:53), ali tricom Šimuna Lončara i dvicom Frane Šanga gostujuća momčad uspjela je doći na samo -4 (62:58). Međutim, Bosco je pokazao borbenost i karakter kada je najviše trebalo te došao do prve ovosezonske pobjede.

Marat Kos sa 19 i Mislav Božo Šako sa 14 ( 6UKR) za Bosco i Lončar sa 15 ubačaja za Sonik Puntamiku bili su najbolji akteri ovog ogleda u Trnskom.