Bosco se vratio pobjedama, Pula bolja od Zapruđa

Prva muška liga.

U 16.kolu Prve lige Zapruđe je kao gost poraženo u Puli 99:94. Domaćini su bolje igrali u prvom poluvremenu kada su sredinom druge četvrtine imali 11 razlike (37:26). U nastavku se Zapruđe vratilo u utakmicu, te početkom četvrte četvrtine nakon pet uzastopnih poena Josipa Škare izjednačilo (73:73). Tada najbolji igrač susreta Matija Bilalović ubacuje 12 poena u seriji Pule 1981 (14:3) za 87:76. Uspijelo je Zapruđe preko Doriana Jeleneka doći na zaostatak 95:93 na 14 sekundi prije kraja, ali ne i napraviti potpuni preokret.

Bilalović je s 26 poena predvodio doomaćina. Martin Klepo je ubacio 16, a Evan Wardlow 13. Sjajna večer Jeleneka (30p, 9 sk) nije okrnjena pobjedom. Škara je dodao 22 uz 9 asista i skokova, a Dominik Joksimović 10.

Bosco se nakon poraza u Kaštelima pobjedama vratio na gostovanju kod Sesveta. Bilo je 106:83 u utakmici gdje su Sesvećani nadu gajili do prvih minuta treće četvrtine (51:59) da bi Bosco serijom 14:2 otišao na + 20 (73:53). Posebno raspoložen je bio Ante Krapić koji je ubacio 27 poena (trice 5/7) i uz 8 skokova imao 5 asista. Petar Babić je dodao 16, a Luka Krajnović i Luka Katura po 14. Bosco je ubacio 14 trica iz 29 pokušaja, a zbog ozljede nije igrao Marko Petrović.

”Zaslužena naša pobjeda, a kao i u prethodnim utakmicama imali smo dosta oscilacija i neke segmente nismo odrađivali onako kako smo htjeli. Čeka nas još dosta posla, a napadačka kvaliteta nije upitna, dok obranom nismo zadovoljni i na tom dijelu igre nas čeka najviše posla ako želimo biti konkurentni recimo Cedeviti Junior koja nas sada čeka”..kazao je trener Bosca Jakša Vulić.

Sesvete je predvodio Dario Papak (21p, 7 sk). Matej Krajačić je dodao 12, a Mislav Oršanić 10.  Nakon dvije uzastopne pobjede (Omiš, Kvarner) i poraza od Bosca sastav Tomislava Vouka okreće se Dubrovniku koji je sljedeći gost Sesveta ” Razlika u budžetu između dva kluba je velika. Mislim da smo odigrali odlično prvo poluvrijeme u napadu, a obrana je mogla biti bolja. Dogovorili smo se da igramo što brže sa što više tranzicije i to je išlo u prvom dijelu, a u nastavku je dečkima nestalo snage jer tek dva tjedna treniramo na velikom terenu. Čestitao bih svojim dečkima i Boscu koji je pogodio 14 trica i tu se teško može dobiti utakmica”…kazao je Vouk.