Bosco 'skinuo' Samobora, nije pomoglo ni Žorinih 47 poena, Dubrovnik bolji od Cedevite

Prva muška liga.

KK SAMOBOR – KK BOSCO 77:78 (27-20, 15-22, 22-18, 13-18)

U prvoj četvrtini Luka Žorić je bio nezaustavljiv s 20 poena za vodstvo Samobora 27-20. Nakon početne dvije trice Bosca igra se u egalu do poluvremena 42-42. U samoj završnici treće četvrtine preko odličnog Žorića domaćini tijesno vode 64-60.

U posljednjoj dionici izmjenjuju se ekipe u vodstvu da bi gosti s istekom vremena promašajem Samobora iz slobodnog bacanja slavili košem razlike 77-78.

Kod Samobora briljirao je Luka Žorić sa 47 poena i 16 skokova. Kod Bosca najučinkovitiji Marin Zrnić s 25 poena.

KOMPLETNA STATISTIKA

Reproduktor videozapisa

00:00

00:00

1. “Trener Bosca Srdjan Helbich 9 11 19”

0:55

2. “Trener Samobor Marin Sedlar 9 11 19”

0:48

KK DUBROVNIK – KK CEDEVITA JUNIOR 91:86 (27-21, 24-19, 23-26, 17-20)

Pokazalo se da je Dubrovnik kod kuće neosvojiv. Ukupno je ovo bila treća Dubrovnikova pobjeda i treće domaćinstvo, dok u gostima još ove sezone nisu uspjeli svladati protivnika.

Iako su oba kluba imala zavidan postotak šuta za dva poena, Cedevita Junior je podbacila u tricama (2-11, odnosno 18%), dok su Gospari ubacili 8 od 20 pokušaja trica (40%).

Igrač utakmice bio je Dubrovnikov Petar Dubelj s 34 poena, 6 skokova i 7 asistencija, a odličnu je utakmicu odigrao i Ivan Vodopija s 25 poena i 4 asistencije.

U redovima Cedevite Junior istaknuo se Ante Brzović s 19 ubačenih poena i 9 skokova, dok su Karlo Lukačić i Petar Ogrizović ubacili po 15 poena.

Željko Vreća, trener Dubrovnika: „Prvo bih čestitao svojim igračima na dobroj utakmici. Mislim da su svi doprinjeli pobjedi i da je potpuno zaslužena. Vodili smo cijelu utakmicu ali nikako je nismo uspjeli prelomiti prvenstveno zahvaljujući upornim gostima.“

Marko Trninić, trener Cedevite Junior: „Loš ulazak u utakmicu je odredio je tijek utakmice: Mi smo pokušavali to stići pa smo se previše potrošili te smo u ključnim trenucima promašili neke zicere, a 18 promašenih slobodnih bacanja je previše da bi se dobila utakmica u Dubrovniku.“