Bostonu 12. pobjeda u nizu, Bogdanović skroman u porazu Indiane

DeRozan sa sirenom promašio šut za pobjedu Toronta,

U četiri sinoćne utakmice NBA lige vidjeli smo tri uvjerljive pobjede favorita i sjajan dvoboj u Bostonu gdje su domaći nakon promašaja DeRozana sa sirenom stigli do 12. uzastopne pobjede, ovog puta bez svog najboljeg igrača Irvinga.

BOSTON – TORONTO 95 – 94

Prije utakmice je objavljeno da najbolji igrač Celticsa Kyrie Irving ima malu frakturu kosti ispod desnog oka, da će propustiit ovu utakmicu i zatim dva tjedna igrati sa specijalnom maskom izrađenom po mjeri. Celticsi su i bez njega nekako uspijeli isčupati 12. pobjedu u nizu. Iskusna momčad Raptorsa ušla je u utakmicu kao favorit protiv značajno oslabljenog domaćina. Pred sam kraj poluvremena Toronto je imao 49-40, no u posljednjem napadu bek Celticsa Terry Rozier ubacuje tricu uz slobodno bacanje za podnošljivih -5. U trećoj domaćin serijom 12-2 stiže do +8, ali i ta je prednost bila kratkog vijeka. U posljednjih 100 sekundi utakmice ušlo se sa prednošću Celticsa 95-90. Nakon dvije greške Celticsa kod 95-94 bek Raptorsa DeMarr DeRozan ima šut za pobjedu no promašuje. Celticsi su iz igre gađali tek 40%, no pobijedili su zahvaljujući odličnoj obrani i napadačkom skoku (15 skokova u napadu). Najbolji je bio povratnik u momčad Al Horford (21k, 8/9šut, 4a, 2uk.l), a uz njega odlično su odigrala četiri mladića; Jaylen Brown (18k, 3a, 2uk.l), Terry Rozier (16k, 6s, 3a), Marcus Smart (14k, 5s, 9a, 2uk.l) i Jayson Tatum (13k, 7s). Kod Raptorsa najbolji njihov all-star dvojac DeRozan (24k, 3s, 4a) i Kyle Lowry (19k, 7a). Nakon ove pobjede Celticsi su sa 12-2 i dalje vodeća momčad lige, dok su Raptorsi na skoru 7-5.

INDIANA – HOUSTON 95 – 118

Favorizirani Rocketsi odlučili su od samog početka pokazati tko je gazda. Poveli su 18-4 i nakon prve četvtine imali velikih +17. Kad je domaćin sredinom treće četvrtine stigao na -9, Rocketsi odgovaraju serijom 10-0 i utakmica je tu prelomljena. Rocketsi su ponovo napucavali trice (17/47), no ta im taktika zasad prolazi. Najbolji je ponovo dio „brada“ James Harden (26k, 5s, 15a, 2uk.l), a odlično su mu asistirali Clint Capela (20k, 9/12šut, 17s) i Eric Gordon (21k, 4a, 2uk.l). Kod domaćina najbolji Victor Oladipo (28k, 4s), Litavac Domantas Sabonis (17k, 5s) te Myles Turner (13k, 8s, 3bl), dok je podbacio trojac startera Young, Collison i Bogdanović koji su iz igre kombinirano šutirali 5/23. Rocketsi su sad sa skorom 11-3 vodeća momčad Zapada, dok su Pacersi pali na skor 6-8.

DETROIT – MIAMI 112 – 103

Košarkaši Pistonsa dugo su lomili otpor gostiju. Nakon tri neizvjesne četvrtine, u posljednju se dionicu ušlo sa prednošću domaćina od dva koša. Tad Pistonsi rade seriju 10-2 za malo opipljivije vodstvo, i bez problema uspijevaju ga zadržati do kraja. Dominacija u skoku (54-39) i odličan šut za tricu od 50% (14/28) bili su ključevi nove pobjede Pistonsa. Kod domaćih napadački su bili raspoloženi Tobias Harris (25k, 7s) i Avery Bradley (24k, 6s, 2uk.l). Reggie Jackson dodao je 17 koševa i po 4 skoka i asistencije, a svoj obol dao je i centar Andre Drummond (8k, 17s, 4a). Pri momčadi Heata najbolji centar Hassan Whiteside (20k, 12s, 2bl), Slovenac Goran Dragić (18k, 4s, 7a) te Dion Waiters (16k, 4s, 5a, 3uk.l). Nakon ove utakmice Pistonsi su na iznenađujućih 10-3, dok je Heat pao na skor 6-7.

OKLAHOMA CITY – DALLAS 112 – 99

Thunderi su u utakmicu ušli bez dva ozlijeđena startera, Carmela Anthonya i Stevena Adamsa. Na njihovu sreću u goste im je stigla najlošija momčad lige i njihov izostanak se nije previše primijetio. Domaćin su mučio čitavo poluvrijeme koje je završio sa +2. U trećoj rade seriju 26-10 i odlučuju utakmicu. Thunder je dobio treću četvrtinu 39-25, a Paul George i Russell Westbrook su zabili 32 od 39 koševa. Njih dvojica su ujedno bili i daleko najbolji i jedini raspoloženi igrači Thundera. George (37k, 8s, 5a, 2uk.l) i Westbrook (27k, 6s, 5a, 3uk.l) su bili dovoljni za pobjedu nad skromnim Mavsima. Protiv ozbiljnije momčad ne bi bilo dovoljno. Kod gostiju double-double je upisao Harrison Barnes (22k, 13s). Yogi Ferrell je dodao 18 koševa, a ponovo je vrlo dobar bio rookie Dennis Smith Jr (15k, 5s, 3a, 2bl). Oklahoma City je sad na skoru 6-7, dok je Dallas sa 2-12 i dalje najlošija momčad cijele lige.

Današnji nastupi Hrvata:

Od naših igrača noćas je nastupao tek Bojan Bogdanović. U porazu Pacersa od Rocketsa bio je vrlo blijed i za 29 minuta na parketu ubacio je samo 5 koševa (2/10 šut iz igre, 1/4 trica) uz dva skoka te po jednu asistenciju, osvojenu loptu i blokadu.

Najbolji igrač dana:

Po drugi puta u tri dana igrač dana je krilo Thundera Paul George. PG13 je u pobjedi nad Mavsima igrao 42 minute i zabio 37 koševa (12/22 iz igre, 7/12 trica, 6/7 sl.bacanja), uz 8 skokova, 5 asistencija i 2 osvojene lopte.

Zanimljivost dana:

Celticsi su u nizu od 12 pobjeda i prva su momčad u povijesti lige koja je imala 12 pobjeda u nizu, a da je u tih 12 utakmica nastupilo 6 rookiea (Jayson Tatum, Daniel Thies, Semi Ojeleye, Guershon Yabusele, Abdel Nader i Jabari Bird).