Braslav Turić osigurao pobjedu Zapruđa u Splitu

U 9.kolu Prve muške lige Zapruđe je kao gost slavilo u Splitu kod Universitasa 82:68.

U 9.kolu Prve muške lige Zapruđe je kao gost slavilo u Splitu kod Universitasa 82:68. Momčad Nikole Piacuna je i ovom susretu nastupila oslabljena, a ni domaćini nisu bili u svom najjačem sastavu.

Splićani su bolje otvorili utakmicu i dobili prvu četvrtinu 22:17. U drugoj četvrtini Tomislav Garvanović je bio začetnik serije Zapruđa, a svoj napadački udio imao je i Filip Stanić pa su gosti na poluvremenu imali + 6 (38:32). Sedam trica ubacio je Univeristas u trećoj četvrtini, ali je prednost i dalje bila na strani Zapruđa (62:55).

Universitas je bio na minus 7 (63:70) na šest minuta do kraja, a tada povratnik Braslav Turić ubacuje šest poena u nizu i u Dominika Joksimovića otklanja eventualnu neizvjesnost. Garvanović je utakmicu završio s 28 poena. Stanić je dodao 19, a Turić 16. Kod Splićana Ivan Perasović je ubacio 22, a Bruno Rebić 16 poena (7 as).

Rudeš je gostovao u Kaštelima gdje je poražen 91:74. Zagrepčani su na startu preko Roka Prkačina poveli 16:10, a domaćini uzvratili tricama Vručinića i Rašetine. Kaštela su serijom 10:2 u drugoj četvrtini stigla do 11 razlike (34:23), a najvećih +18 imali u završnici treće četvrtine kada je bilo 70:52. Domaćini su ubacili 13 trica iz 25 pokušaja, a predvodili su ih Frano Marasović (21) i Vručinić s 18 poena. Kod Rudeša koji je igrao bez Galića i Zebića najefikasniji su bili Luka Ljubičić (17) i Prkačin s 13 poena.

Agrodalm se lako obračunao sa Đakovom i slavio 97:65. Već do poluvremena bilo je velikih +22 (51:29). Gosti su šutirali trice 5/31, a momčad Joška Garme predvodili su Matija Markočić (22), Dorian Ribarić (17) i Andrej Ceraj (16). Kod Đakova Matej Karlović je ubacio 15 poena.

Dubrava je drugu uzastopnu pobjedu u Prvoj ligi upisala na domaćem parketu svladavši Pulu 1981 s 93:84. Tako su Dubravaši uzvratili Puljanima za poraz od prije devet dana u Kupu Krešimira Ćosića.

Puljani su bolje otvorili susret i uz 14 poena Kristijana Andabake dobili prvu četvrtinu 22:15. Dubravaši su gubili lopte, a gosti preko Henry Frencha tricom stigli do 13 razlike (37:24). Konačno je proigrala i momčad Darka Krunića koju Čubrić i Šutalo predvode do serije 17:2 za 41:39. Prvo poluvrijeme osvojenom loptom i polaganjem završava Stipe Čubrić za 45:41.

Lavovi su u završnici treće četvrtine napravili 11:2 i na ulasku u posljednju četvrtinu imali 13 razlike (66:53). Razigrali su se Čubrić, Rezo i Majić, a krizne trenutke u posljednjoj četvrtini rješavao Ante Smolić. Pula 1981 je u 36.minuti bila na minus 7 (74:67), ali to je večeras bio maksimum momčadi Branimira Pavića.

Čubrić je utakmicu završio uz 21 poen i 6 asista. Kristijan Šutalo je ubacio 18 (8 sk), Jure Rezo (16), Ivan Tvrtko Majić (13), a Smolić 12 poena (9 sk). U sastavu nije bilo Petra Perića i Frana Vujića, a debitirao je Dorian Jelenek koji je za 12 minuta ubacio 3 poena. Andabaka je kod Puljana utakmicu završio s 20 poena, 10 skokova i 7 asista. Vedran Pušić je ubacio 21, a Toni Jelenković 13.