Bubalo i Ljubičić vodili Bosco do pobjede u Puli

Pobjednik je odlučen u posljednjoj četvrtini, a Bosco se nalazi na drugom mjestu koje vodi u HT Premijer ligu.

Bosco je došao do devete pobjede u Prvoj ligi košarkaša, dok je Istrauni ostao na sedmom mjestu s četiri pobjede. Gosti su slavili rezultatom 75:84.

Istrauni-Bosco 75:84 (17:20, 19:21, 26:18, 13:25)

Kompletna statistika utakmice

Domaćini preko Kristijana Andabake dolaze do vodstva 4:0, a gosti uzvraćaju serijom 9:3 za vodstvo 7:9. Do kraja četvrtine vodila se vrlo izjednačena borba, a gosti prvi period zaključuju s dva pogođena slobodna bacanja Krešimira Ljubičića i vodstvom 17:20.

Gosti drugu četvrtinu otvaraju serijom 14:6 za vodstvo 23:34, a sredinom četvrtine zabilježili smo i plus 13. Kreće tada period puno bolje igre domaćina koji do kraja prvog poluvremena smanjuje na samo pet poena zaostatka.

Treća četvrtina bila je u znaku domaće momčadi. Istrauni nakon tri minute igre u tom periodu preokreću minus šest i dolaze do vodstva 45:44. Bosco se par minuta kasnije vratio u vodstvo, ali ne za dugo jer Matija Bilalović i Andabaka donose domaćinima 62:57. Ante Bubalo je smanjio i postavio konačan rezultat prve četvrtine 62:59 za Istrauni.

Andabaka, Teo Šimović i Šamija dovode Istrauni u vodstvo 66:59 nakon minute igre u posljednjoj dionici. Krenuli su tada gosti angažiranije u obrani i za četiri minute minus sedam pretvorili su u plus sedam, točnije 68:75. Domaći su košarkaši još jednom zaprijetili na minutu i pola do kraja kada su došli na minus dva, 75:77. To je bilo sve od njih jer Bosco na krilima Bubala i Filipa Tušeka rade seriju 7:0 do kraja susreta za konačnih 75:84.

Bubalo je ubacio 21 poen uz 11 skokova i 3 osvojene lopte, a Ljubičić 17 poena uz 15 skokova, 4 asistencije, ali i 6 izgubljenih lopti kod pobjednika. Za Istrauni Šamija 21 uz 5 skokova i Andabaka 18 uz 12 skokova.