Basketball Camp Croatia Basketball.hr
1. Andro Mirčeta 
Samobor 15 bodova
2.  Vigo Bart Cibona 11 bodova
3. Niko Šare Cedevita Junior 10 bodova

Hrvatska
Regija
Budućnost nanijela težak poraz Zadru

Budućnost nanijela težak poraz Zadru

Autor: KK Zadar Photo: Budućnost VOLI - Filip Roganović

AdmiralBet liga

U 1. kolu AdmiralBet ABA lige Budućnost VOLI pobijedila je pred svojim navijačima momčad Zadra rezultatom 103:73 (23.17, 23:17, 33:22, 24:17). Zadarski navijači nadali su se kako će s Lukom Božićem u momčadi Zadar pružiti jači otpor nego u nedavnom Superkupu, na kraju se kući vraćaju s uvjerljivijim porazom od prvoga.

Uz Božića u petorci je novost bio i Dario Drežnjak, Mazalin je počeo s klupe, a ostatak je nedodirljiv – Lakić, Ramljak, Žganec. U izjednačenoj igri prvih nekoliko minuta probleme je u vanjskoj liniji donosio brzi Wright, zatim i Mihailović, koji je pogodio  jednu sretnu tricu s istekom napada s 8 metara. Jusup je na minuti odmora tražio zatvaranje napadačkih skokova i bržu defanzivnu tranziciju, čiji je izostanak momčad doveo do zaostatka od 9 poena (20:11). U prvoj četvrtini Zadar je nastavio i seriju „čistih“ dionica šuta za tricu – 0 od 7 pogođenih.

Kada je Budućnost drugu četvrtinu otvorila serijom 8:0 i otišla na +13 činilo se da Zadar gubi konce utakmice. Jusup je ispremiješao momčad, uveo Lakića. Žganeca i Ramljaka, koji su u tom trenutku bili na klupi, a jedna serija Žganeca od 8 poena u nizu i slobodno bacanje Božića dovela je Zadar na samo 5 poena zaostatka u 19. minuti (39:34). Nažalost, do kraja poluvremena Zadar više nije našao put do mrežice, a Budućnost je postigla 7 poena.

Zadar je u prvom poluvremenu bio ravnopravan u skokovima i izgubljenim loptama, nešto lošiji u šutu za tricu (1-11, ali i Budućnost je promašila 11 od 15), a jedan od lošijih segmenata bilo je čak osam promašenih slobodnih bacanja. Malo ovdje, malo ondje i Budućnost je na poluvrijeme otišla s visokom prednošću.

Posljednji proplamsaj nade da bi Zadar nešto mogao napraviti u Morači bili su Lakićev koš iz faula i slobodno bacanje za 51:42. Bez velike energije i „bacanja na glavu“ Zadar nije imao šansu čuvati puno skuplju i kvalitetniju momčad domaćina koja će, sudeći prema viđenom, pokušati „pomrsiti račune“ nedodirljivom beogradskom dvojcu. Nizali su se strijelci trica u domaćem dresu, Ross, Magee, Mihailović, zatim je Williams atraktivno zakucavao, a Zadar nemoćno promatrao kako utakmica prolazi mimo njega. Pred kraj treće četvrtine Budućnost je otišla na +25 (79:54).

Problem s Budućnosti je što na širokoj klupi nema lošeg igrača, svi su željni dokazivanja, a razbijeni Zadar teško je pronalazio motiv u izgubljenoj utakmici. Božić je stigao do 22 poena i najbolje valorizacije u utakmici (28), Žganec je popravio svoju statistiku za tricu (ukupno 18 poena), a igrači s klupe (Vujačić, Njegovan, Klarica) nisu uspjeli zabljesnuti. Budućnost je prebacila 100 poena, Zadar se zadržao na razlici od čistih 30 (bilo je i više) i bodovi zasluženo ostaju u Podgorici.

Zadar se okreće sljedećoj utakmici, utakmici FAVBET Premijer lige protiv Šibenke na Baldekinu (subota, 7. listopada), a zatim još jednom gostovanju u Crnoj Gori, protiv Derbyja SC u ponedjeljak 9. listopada.

Standings provided by Sofascore