Buljević zabio 28 uz 17 skokova u povijesnoj utakmici Cibone i Dubrovnika

Autor: KK Dubrovnik

Dubrovčanima je to bila treća utakmica u tri dana.

Kadeti Dubrovnika i Cibone odigrali su u četvrtak navečer povijesnu utakmicu! Prvi službeni košarkaški susret u dvorani Osnovne škole u Župi dubrovačkoj očekivano je otišao na stranu Cibone. Slavili su košarkaši iz Zagreba 86:46 (15:10, 25:14, 25:10, 21:12).

Pred 100-tinjak gledatelja domaći košarkaši su se dobro držali u prvoj četvrtini, ali u nastavku je do izražaja došla kvaliteta protivnika, ali i umor kadeta Dubrovnika koji su odigrali treću utakmicu u tri dana.

Lukša Buljević najbolji u redovima Cibone s 28 poena i 17 skokova, a Dubrovčane je predvodio kapetan Petar Koprivica s 12 poena, sedam asistencija i šest skokova.

Maro Lučić, trener KK Dubrovnik

-Mladići su dali sve od sebe,ali košarkaši Cibone su jednostavno kvalitetniji. Uz to su i fizički punomoćniji i kada nam je ponestalo snage, prednost je iz minute u minutu samorasla.

Ante Samac, trener KK Cibona

-Bilo je malo problema napočetku, ali već smo u drugoj četvrtini odigrali puno bolje i zasluženo došlido pobjede. Čestitke igračima obje momčadi na korektnoj utakmici.