Campazzo odveo Reala do Final Foura, Gudurić utišao Kaunas

Imamo prvog sudionika zavšnice Eurolige!

Real Madrid je prvi sudionik Final Foura Eurolige. Branitelj naslova je s 3-0 pomeo Panathinaikosa. U trećoj utakmici četvrtfinalne serije Madriđani su slavili u Ateni 82-89.

Real je prvu četvrtinu završio na +5 (18-23), Panathinaikos u drugoj okrenuo rezultat u svoju korist (41-36). U trećoj se gosti vraćaju te se u završnu dionicu krenulo od nule (58-58). Do 35. minute momčadi su bile u egalu (68-68). Real uspijeva pobjeći na pet poena viška, a točku na i stavlja Facundo Campazzo koji pri rezultatu 74-78 stavlja tricu i odvodi svoju momčad na Final Four.

Fantastični Campazzo je opet bio najbolji igrač susreta. Zabio je 16 poena uz 10 asistencija i 3 skoka.

U Kaunasu je veliki korak prema Final Fouru napravio Obradovićev Fenerbahçe. Turska momčad je pobijedila Žalgirisa 57-66. Presudila je vrhunska obrana Fenera i širina klupe koja je ovoga puta u junaka utakmice promovirala Marka Gudurića (17 poena).