Carter i Harris predvodili Zadar do pobjede protiv Škrljeva

Autor: Duje Jurić Photo: KK Zadar - Šime Zelić

Pripremna utakmica u Poreču.

Zadar je u pripremnoj utakmici koja je odigrana u 71Hotelu Diamant u Poreču pobijedio Adria Oil Škrljevo 73:64.

Prva četvrtina završila je neriješeno 18:18. Nakon što je Zadar u 4' dva navrata imao plus tri (7:4 i 9:6), tricama Jelenkovića te po jednom Barnjaka i Stojanovića Škrljevo dolazi na plus sedam 18:11 u sedmoj minuti. Ipak, zaslugom Cartera koji je u prvoj četvrtini zabio 8 koševa, Zadar se vraća u egal.

Trener Škrljeva Damir Rajković morao je dozirati američkog centra Adwaya, koji je rano zaradio tri osobne pogreške, a nije mogao računati na drugog centra Šajina koji ima problem s ozljedom.

Početak druge četvrtine ponovno je u znaku Adria Oil Škrljeva. Zeleni na krilima kapetana Barnjaka i Stojanovića odlaze na plus osam 28:20 u 17'.  Carter je ponovno na isteku prvog poluvremena vratio Zadar u igru zabivši četiri u nizu, te dvojku sa sirenom za konačnih 28:28 na isteku dvadesete minute. Kod Zadra najučinkovitiji je u prvom poluvremenu bio Carter sa 10 postignutih koševa, dok su kod Škrljeva po 8 postigli Jelenković i Barnjak.

Veliki broj dosuđenih osobnih pogrešaka ekipi sa Škrljeva kumovao je vodstvu Zadrana od deset razlike 44:34 u 25 minuti. Na mali odmor između četvrtina otišlo se vodstvom Zadra 56:46.

U posljednjih deset minuta Zeleni se vraćaju u igru, posebice na krilima Barnjaka, pa u 35' na semaforu stoji 64:60 za Zadrane. No, do preokreta nije došlo, pa su igrači Zadra upisali pobjedu. Najučinkovitiji na utakmici sa 17 postignutih koševa bio je Josip Barnjak, a do njega Toni Jelenković sa 16. Kod Zadra Carter je zabio 14, a Harris 10.

Zadar – Adria Oil Škrljevo 73:64 (18:18, 10:10, 28:18, 17:22)

Zadar: Mavra 5, Carter 14, Brala 4, Haris 13, Junaković 1, Vuković 7, Drežnjak 7, Luković 5, Bursać 8, Jordano 9, Paponja, Buljan. Trener: Ivan Perinčić.

Adria Oil Škrljevo: Adway 6, Rajković, Jelenković 16, Hartman 5, Barnjak 17, Rajčić 2, Bešić 2, Stojanović 7, Kostić, Vrgoč 4. Trener: Damir Rajković.