Cedevita J. bez poraza, Dubrovnik okrenuo -17, pobjeda Sesveta, Zapruđu derbi začelja

Prva muška liga.

U 15.kolu Prve lige Cedevita Junior je zadržala niz neporaženosti nadigravši Pulu 86:64. Gosti su do poluvremena (38:30) držali pristojan zaostatak, a momčad Marka Trninića je treću četvrtinu otvorila serijom 20:6 za 58:36. Unatoč skromnijoj šuterskoj večeri Cedevita Junior je imala pet dvoznamenkastih igrača.

Sven Smajlagić (8sk), David Ušić i Aleksa Gatarić su ubacili po 13, a Emir Šabić (7as) i Matej Bošnjak po 12. Puljane je predvodio Matija Bilalović (18), a Martin Klepo je dodao 13.

Sesvećani su dočekali gostovanje Omiša u svom Jelkovcu i drugi puta ove sezone slavili protiv Omišana što je ujedno i drugi uspjeh sastava Tomislava Vouka koji je ovom pobjedom vratio nadu u prvoligaški ostanak. Gosti su u Zagreb doputovali bez Ivana Mimice, a Sesvete su igrale bez Filipa Tušeka.

Gosti su nakon trice Nenada Delića poveli 20:13, a do kraja prve četvrtine Dario Papak, Filip Hodak i Matej Krajačić su anulirali prednost Omiša (20:20). U drugoj četvrtini Omiš je nakratko imao +5 (27:22), a nakon trica Ivana Perkovića i Krajačića, te polaganja Papka domaćini na odmoru imaju prednost 42:40. Neizvjesnost se nastavila i u drugom dijelu pa se u posljeednje četiri minute ušlo u egalu (71:71). Posljednju prednost (74:73) gosti su imali nakon trice Marina Jeličića. Junak pobjede je Perković koji je prvo zabio dva bacanja, a nakon toga i ubacio tri trice u posljednjih 90 sekundi.

Perković je utakmicu završio s 19 poena koliko je ubacio i Papak uz 12 skokova. Krajačić je ubacio 12, a Philip Babić 10. Omišane su predvodili Delić s 24 poena i 9 skokova, te Jeličić s 18 poena.

Zapruđe je u susretu s izravnim suparnikom za ostanak u ligi upisalo pobjedu i krenulo prema sredini tablice. Izabranici Siniše Mesića su slavili protiv Kvarnera 73:69 u susretu gdje su u trećoj četvrtini imali i 14 poena viška, a u posljednjih deset minuta ušli s +10 (59:49). Preokret su gosti napravili u posljednjih pet minuta kada su pri prednosti Zapruđa 65:59 napravili seriju 10:0 i poveli 69:65 na tri minute prije kraja. Trice su ubacili Siniša Štemberger i Vito Smojver, te četiri poena Andro Krstinić. Zapruđe je tricom u susret vratio Josip Škara koji je zabio i jedno od dva bacanja za 69:69. Gosti su ostali bez poena u posljednje tri minute, a Dorian Ribarić i Tomislav Garvanović bili mirne ruke s linije slobodnih bacanja.

Zapruđe je predvodio Dorian Jelenek (21), a Škara i Kristijan Joksimović (13sk) su dodali po 13. Garvanović je uz 11 poena imao 12 skokova. Kod Kvarnera Štemberger (trice 5/13) je ubacio 23, a Krstinić 16 uz 10 skokova.

Dubrovnik je slavio u Samoboru 59-65 i to nakon velikog preokreta u kojem su nadoknadili 17 poena razlike.

Velika pobjeda u Samoboru !!!! Iako oslabljeni neigranjem Dosena, Vidovića i Galica odigrali smo odličnu utakmicu te...

Objavljuje KK Dubrovnik u Subota, 6. veljače 2021.