Cedevita Junior posustala u završnici susreta, Helios slavio 68-63

Autor: KK Cedevita junior KK Cedevita Junior Photo: KK Cedevita junior

Pripremna utakmica.

Cedevita Junior gostovala je u Sloveniji gdje je odigrala još jednu pripremnu utakmicu za novu sezonu.

Protivnik je bio Helios Suns koji je u svojoj dvorani u Domžalama slavio 68:63 (19:20, 16:13, 15:18, 18:12).

Momčad trenera Damira Mulaomerovića, u kojoj su izostali Planinić, Smajlagić i Gatarić, dobro je otvorila utakmicu protiv ABA 2 slovenskog ligaša. Petorka Batinić, Rašić, Radović, Miličević i Bošnjak povela je 4:10, no Helios je stigao do -1 na isteku 1. četvrtine. Momčadi su se izmjenjivale u minimalnom vodstvu sve do kraja utakmice, 5 minuta do kraja rezultat je bio 56:56, no domaćin se u završnici bolje snašao i slavio.

Kod Cedevite Junior ponajbolji Josip Batinić s 15 koševa, 5 skokova i 4 asistencije, Matej Bošnjak s 12 koševa, 7 skokova i 2 asistencije i Rok Radović s 11 koševa, 6 skokova, 2 asistencije te po blokadu i ukradenu loptu.

Kod domaće momčadi trenera Dejana Jakare koji je na klupi Domžala već četvrtu sezonu, prednjačili su Leon Šantelj sa 17 koševa, 7 skokova, asist i 2 ukradene lopte i kapetan Blaž Mahkovic s 13 koševa, 5 skokova, 5 asistencija i ukradenom loptom.

Cedevita Junior i Helios Suns igraju novu utakmicu u srijedu u Zagrebu u Domu košarke Cedevita.

Helios Suns: Šujica, Zemljič, Ferme 11, Mirtič 2, Oman 2, Mahkovic 13, Ervin 10, Prepelič 10, Sirc 3, Šantelj 17

Cedevita Junior: Batinić 15k, 5sk, 4a, Ogrizović, Jelavić, Miličević1sk, 1ukl, Rašić 9k, 5sk, 2ukl, Radović 11k, 6sk, 2a, 1bl, 1ukl, Mršić 2sk, 1a, Kučić 2k, 1sk, 2a, Šabić 6k, 2sk, 3a, 1ukl, Bošnjak 12k, 7sk, 2a, Jacović 8k, 3sk, 2a, 1ukl