Cedevita junior projurila Rijekom, pobjede Dinama i Zapruđa

Prva muška liga.

U 2.kolu Prve muške lige druge pobjede upisali su Cedevita Junior i Dinamo, a svoj prvi uspjeh zabilježilo je Zapruđe.

Cedevita Junior je projurila kroz Rijeku nadigravši novog/starog člana lige Kvarner iz Rijeke. Bilo je 116:72 u utakmici koja nije ponudila nikakvu neizvjesnost. Već nakon prve četvrtine bilo je 31:18, a do poluvremena razigrana momčad Marka Trninića ubacila je 60 poena uz +23 koša viška. Zagrepčani su ubacili 12 trica iz 21 pokušaja, a prednjačili su Sven Smajlagić (5/5) i Petar Dubelj (4/5). Smajlagić je s 23 poena bio prvi strijelac. David Ušić je ubacio 20 (šut (8/11), a Dubelj i Matej Bošnjak po 19 poena. Sve je sjajno razigravao Petar Ogrizović koji je uz 10 poena imao 13 asistencija. Kod Kvarnera Vito Smojver je ubacio 15, a iskusni Siniša Štemberger 10.

Zapruđe je slavilo protiv Sesveta 85:69 u susretu gdje su domaćini imali bolji ulazak u utakmicu (25:13). Sesvećani su uzvratili u drugoj četvrtini i nakratko poveli 30:29, a Zapruđe je na odmor otišlo s +4 (39:35). U neizvjesnoj trećoj četvrtini gosti su nakon trice Filipa Tušeka imali +4 (52:48), ali je Zapruđe uzvratilo serijom 11:0. Slomili su izabranici Zvonimira Perića goste serijom 10:0 sredinom posljednje četvrtine kada su Dominik Joksimović i Tomislav Garvanović vezali dvije trice, a nešto kasnije po jednu su dodali Kristijan Joksimović i Josip Škara.

”Čestitke igračima na jako bitnoj pobjedi. Nakon poraza u Kaštelima bilo je bitno čvrsto ući u ovu utakmicu što smo i uspijeli. Znali smo da će se oni vratiti jer je bilo nerealno da na startu povedemo 20 razlike. Veseli me 20 naših asistencija, a zabrinjava 25 izgubljenih lopti. Na kraju smo uspijeli pogoditi teške šuteve. Idemo dalje raditi i boriti se, a moji igrači moraju shvatiti da u svaku utakmicu moraju ući maksimalno motivirani” - kazao je trener Zapruđa Zvonimir Perić, a trener Sesveta Josip Bulajić je rekao:

”Otvorili smo dosta nervozno i loše.  Nismo se snašli u njihovoj igri s dva visoka igrača, a poslije smo se uspijeli adaptirati na tu igru s našim višim igračima gdje smo ipak pred kraj utakmice ušli u probleme s osobnim greškama visokih igrača. Nismo imali rješenja u napadu na njihova preuzimanja”.

Julijan Rajič je predvodio Zapruđe s 19 poena i 15 skokova. Kristijan Joksimović je dodao 16 uz 7 skokova, Garvanović 14, a Lovro Barešić 13 poena. Kod Sesveta Philip Babić je ubacio 18 poena, Tušek 15, a Matej Krajačić 11.

Mali derbi kola u Trnskom su igrali Bosco i Dinamo. Uvjerljivu pobjedu 83:64 slavio je Dinamo koji je veći dio susreta imao rezultatsku prednost. Bosco je posljednji puta vodio u 14.minuti (25:24) kada je Hrvoje Garafolić pokrenuo seriju Dinama 11:1 za 35:26. Na poluvremenu je bilo 41:32, a izabranici Milana Ličine otpor domaćina definitivno su slomili u trećoj četvrtini koju su otvorili serijom 10:2, a 20 razlike (59:39) je bilo nakon zabijenih bacanja Mislava Majića. Najvećih +22 Dinamo je imao u završnici susreta nakon trice Jure Reze.

Garafolić je utakmicu završio s 19 poena. Kruno Macner je ubacio 16, Marko Jurič 15, a Ivan Nakić Vojnović 11 poena. Kod Bosca bolji od ostalih Hrvoje Puljko (14), a Marin Zrnić je dodao 11.