Cedevita uvjerljiva protiv Splita, Zadru drama u Dubravi

Jedinstvena kadetska liga.

U 7.kolu Jedinstvene kadetske lige Zadar je kao gost slavio u Dubravi 70:66. U utakmici gdje su obje momčadi nastupile bez svojih ponajboljih igrača (Dubrava bez Grabovca, Zadar bez Majice) u neizvjesnoj završnici pobjeda je pripala gostima koji su nešto bolje igrali u prvom poluvremenu, i imali više koncentracije u završnici utakmice. Zadar je u završnici prvog poluvremena vodio 35:25, a Dubrava najbolji period igre imala u trećoj četvrtini kada je imala 8 razlike (54:46). U posljednjih pet minuta Dubrava je ušla s prednošću 64:60, a u samoj završnici nakon nesportske pogreške Frana Cvitanovića Zadranin Duje Brala je ubacio jedno bacanje, Dubrava izgubila loptu, a Luka Smoljan ubacio oba bacanja za 69:66. Pokušao je Franco Kos tricom donijeti produžetak Dubravi, ali lopta je ostala na obruču.

Luka Meštrić s 15 i Brala s 14 poena (10 skokova) su predvodili Zadar, a kod Dubrave Marko Prelec je ubacio 20 poena (13 skokova), Valentin Kos 14, a Franco 13 poena.

U derbiju kola Cedevita je nadigrala Split  89:64. Gosti su priključak držali do završnice druge četvrtine kada je Cedevita serijom 17:5 do odmora napravila 10 razlike (47:37). Zagrepčani su u nastavku predvođeni Rokom Radovićem (25p, 12 sk) i Karlom Lukačićem (24p, 10 sk) povećavali prednost. Kod Splita Viktor Šarić je ubacio 16 poena uz 14 skokova.