Hrvatska
Cedeviti naslov, Soniku srebro, Zagrebu bronca

Cedeviti naslov, Soniku srebro, Zagrebu bronca

Autor: HKS Photo: Marin Sušić - HKS

Završeno je U11 Prvenstvo Hrvatske.

Mladi košarkaši Cedevite osvojili su naslov prvaka Hrvatske. U finalu su bili bolji od Sonik Puntamike 60:24.                                        
U dvorani OŠ Kajzerica završen je završni turnir PH u Mini košarci za dječake do 11 godina koji je igran pod pokroviteljstvom FIBA-e i HKS-a uz organizaciju KK Zagreb. Naslov je pripao Cedeviti koja je danas u polufinalu nadigrala Zagreb, a u finalu Sonik Puntamiku iz Zadra.

U nastavku donosimo rezultate posljednjeg dana Prvenstva Hrvatske ta dječake do 11 godina.

FINALE

Cedevita – Sonik Puntamika 60:24

Cedevita: Bruno Bubalo 13, Tonko Škugor 9, Arijan Krčelić 8, Ante Skelin 6, Marko Ivanković 6, Franko Živko 4, Toni Grašo 2, Roko Grašo 2, Vedran Gugić 2, Domagoj Šuto 2, Ivan Pavić 2, Viktor Crnojević 2, Lovro Jagić 2, Roko Dumanić 0.

Sonik Puntamika: Luka Bičić 17, Roko Baričević 4, Šime Jurjević 2, Karlo Gobin 1, Gabrijel Škibola 0, Paulo Fratucanov 0, Petar Baković 0, Ante Brkić 0, Roko Dukić 0, Ivan Filipović 0, Toni Škara 0, Andrej Jančijev 0, Ivano Babić 0.

 

Utakmica za 3. Mjesto

Zagreb – Grafičar 42:20

Zagreb: Luka Grubić 12, Ivan Čabraja 8, Marin Gerovac 6, Domagoj Car 6, Miha Kršić 4, Viktor Trtanj 2, Luka Mikić 2, Marko Zanki 1, Toma Popović 1, Stjepan Zovkić 0, Matej Savinc 0, David Erjavec 0, Fran Franić 0.

Grafičar: Filip Crnković 7, Matija Valdec 4, Bruno Bačani 4, Dominik Bregović 2, Lovro Šantavec 1, Leo Sokač 1, Vito Bačani 1, Dominik Vrabec 0, Patrick Novak 0, Lino Horvat 0, Matija Bačani 0, Ruben Gača 0, Petar Šantavec 0.

 

Polufinale

Grafičar – Sonik Puntamika 29:40

Grafičar: Filip Crnković 9, Ruben Gača 6, Matija Valdec 6, Lovro Šantavec 4, Matija Bačani 4, Bruno Bačani 0, Petar Šantavec 0, Dominik Bregović 0, Patrick Novak 0, Vito Bačani 0, Dominik Vrabec 0, Lino Horvat 0, Leo Sokač 0.

Sonik Puntamika: Luka Bičić 27, Roko Baričević 4, Andrej Jančijev 3, Šime Jurjević 2, Karlo Gobin 2, Petar Baković 2, Ante Brkić 0, Roko Dukić 0, Ivan Filipović 0, Paulo Fratucanov 0, Gabrijel Škibola 0, Toni Škara 0, Ivano Babić 0.

 

Zagreb – Cedevita 12:33

Zagreb: Marin Gerovac 3, Domagoj Car 2, Stjepan Zovkić 2, Luka Grubić 2, Toma Popović 2, Ivan Čabraja 1, Luka Mikić 0, Matej Savinc 0, Fran Franić 0, Miha Kršić 0, David Erjavec 0, Viktor Trtanj 0, Marko Zanki 0.

Cedevita: Tonko Škugor 8, Bruno Bubalo 7, Ante Skelin 5, Lovro Jagić 4, Domagoj Šuto 4, Viktor Crnojević 3, Marko Ivanković 1, Franko Živko 1, Toni Grašo 0, Roko Grašo 0, Vedran Gugić 0, Roko Dumanić 0, Ivan Pavić 0, Arijan Krčelić 0.

 

Utakmica za 5. mjesto

DOŠK – Vrijednosnice Osijek 15:28

DOŠK Drniš: Ivan Vranjković 11, Luka Milovac 2, Antonio Bilandžija 2, Ivan Ivić 0, Pavle Duvančić 0, Ante Vatavuk 0, Jan Nenadić 0, Roberto Manojlović 0, Nino Matić 0, Ante Vranjković 0, Roko Budiša 0, Lovro Mihaljević 0, Šime Vlaić 0.

Vrijednosnice Osijek: Luka Šipka 8, Gabrijel Jelečević 6, Luka Rejo 6, Juraj Goljak 6, Bruno Vukobratović 2, Luka Anđelić 0, Bartol Mišir 0, Jakov Čepo 0, Mata Vidaković 0, Matej Debeljak 0, Luka Mastanjević 0, Niko Polanjčec 0, Luka Mrkonjić 0, D Vukoja 0.

 

Utakmica za 9. mjesto

Kastav – Oliva Vodnjan 27:24

Kastav: Sebastijan Pozder 11, Gabriel Kremenović 10, Jakov Tončinić 4, Adrijan Pogorelić 2, Gabrijel Nekić 0, Toni Stanić 0, Vito Veršić 0, Petar Stojanović 0, Jakov Zamarin 0, Ivan Hauser 0, Tijun Maćešić 0, Maks Bajt 0, Patrik Boca 0, Roberto Gavranović 0.

Oliva Vodnjan: Edi Komić 8, Loren Jugovac 6, Leni Vinčić 4, Marin Kolić 2, Din Faljić 2, Matteo Divković 2, Fabian Tomaš 0, Antonio Chiavalon 0, Marin Banovac 0, Roko Baretić 0, David Božac 0, David Smoljan 0, Matijas Mošnja 0, Vito Jakovljević 0.

 

Utakmica za 7. mjesto

Borovo – Čakovec 10:34

Borovo: Karlo Blagec 4, Marin Tomljenović 4, Ivan Ragač 2, Roko Martini 0, Luka Cvitković 0, Dario Slavka 0, Patrik Radić 0, Uroš Oreščanin 0, Ognjen Miščević 0, Boris Vojnović 0, Aleksandar Tintor 0, Veljko Bjelanović 0.

Čakovec: Nikola Hren 24, Luka Florijanić 8, Dorijan Baksa 2, Filip Dominić 0, Jan Patafta 0, Boris Sabol 0, Borna Kelkedi 0, Oliver Ostoja 0, Lovro Stojko 0, Leon Horvat 0, Lukas Antonović 0, Fran Posavec 0, Matej Lisjak 0.

Najbolji strijelac turnira je Luka Bičić iz Sonik Puntamike koji je postigao 118 poena na šest utakmica.