Celticsi briljantnim preokretom do 14. pobjede u nizu

Boston Celticsi vladaju NBA ligom na početku sezone.

Košarkaši Boston Celticsa noćas su dočekali aktualne prvake Golden State Warriorse u potrazi za 14. pobjedom u nizu. Po prvi puta od teškog loma noge Celticse je iz drugog reda gledao njihov all-star igrač Gordon Hayward.

Boston Celtics-Golden State Warriors 92:88

No Warriorsi su također u sjajnoj formi i u Boston su došli sa sedam pobjeda u nizu. Bolje su ušli u utakmicum a nakon prve četvrtine imali su +10, da bi sredinom druge četvrtine poveli sa 44-27. Boston se ne predaje i serijom 15-3 na poluvrijeme odlazi sa samo pet koševa zaostatka. Samo pet minuta prije kraja treće četvrtine Warriorsi opet imaju +17 (66-49). I ovog puta Celticsi se vraćaju. Rade seriju 19-0, a u tom razdoblju briljantan je Jaylen Brown koji je ubacio 10 od 19 koševa Celticsa. Neizvjesno je bilo do samog kraja, a u igrača odluke se na kraju prometnuo Kyrie Irving koji je 11 od svojih 16 koševa postigao u posljednje 4 minute. Irving je sa četiri ubačena slobodna bacanja zaostatak 86-88 okrenuo na 90-88 vodstvo. Nakon promašaja Kevin Duranta, rookie Celticsa Jayson Tatum mrtav hladan ubacuje oba slobodna bacanja za veliko slavlje.

Celticsi su iz igre gađali tek 32,9%, no odigrali su briljantnu obranu kojom su limitirali Warriorse na 88 koševa, 32 koša manje od njihovog prosjeka. Kod domaćina koji se dvaput vratio iz -17 najbolji su bili Jaylen Brown (22k, 7s, 2uk.l, 2bl), Al Horford (18k, 11s) i Kyrie Irving (16k, 5s, 6a), dok su po 12 koševa dodali Jayson Tatum i Marcus Morris. Kod Warriorsa najbolji Kevin Durant (24k, 3s, 3a ,2bl), dok je obrana Celticsa limitirala „Splash Brotherse“ Stepha Currya i Klaya Thompsona na kombinirano 22 koša uz šut 8/32.

Bila je ovo 50. uzastopna pobjeda Celticsa u utakmicama u kojima su protivnika limitirali na manje od 100 koševa.