Cibona dočekala Goricu, Sesarova momčad pokazala rutinu i širinu

Autor: Branko Tabak Photo: Marin Sušić HKS

Velić očekuje vrlo tešku utakmicu.

Poznat je prvi polufinalni par Kupa Krešimira Ćosića 2020. Cibonin protivnik bit će Gorica. Drugi četvrtfinalni sraz bio je preslika prvog. Gorica se u utakmici bez obrana prvo poluvrijeme mučila s rasterećenom Hermes Analiticom.

U trećoj četvrtini Hermes se držao unutar dva tri posjeda zaostatka, o onda u završnici dionice propao na -13. Utakmica je tu bila riješena. Završilo je 101-83.

Iskustvo i kvaliteta momčadi Josipa Sesara došlo je do izražaja. Čak devet igrača imala je ujednačen učinak između 8 i 13 poena (Milković 8, Vučić, Petrović i Brzoja po 9, Kapusta 11, Mašić i Gospić po 12 te Majcunić i Mazalin po 13).

Kod Hermesa Kordić je postigao 23, Kalpić 16, Svoboda 15, Rajić 11, a Gazić 10 poena.

Trener Cibone Ivan Velić pun je hvale za Goričane:

- Iskusna su momčad, s nekoliko igrača koji imaju euroligaško iskustvo i sigurno su opasan protivnik i očekujem vrlo tešku utakmicu. To su ozbiljni igrači i to nitko ne shvaća. Oni su najiskusnija ekipa turnira, s prosjekom godina igrača preko 27. očekuje vrlo tešku utakmicu.

Susret Cibona-Gorica na rasporedu je u četvrtak 13. veljače s početkom u 18 sati.