Cibona dočekala Goricu, Sesarova momčad pokazala rutinu i širinu

Velić očekuje vrlo tešku utakmicu.

Poznat je prvi polufinalni par Kupa Krešimira Ćosića 2020. Cibonin protivnik bit će Gorica. Drugi četvrtfinalni sraz bio je preslika prvog. Gorica se u utakmici bez obrana prvo poluvrijeme mučila s rasterećenom Hermes Analiticom.

U trećoj četvrtini Hermes se držao unutar dva tri posjeda zaostatka, o onda u završnici dionice propao na -13. Utakmica je tu bila riješena. Završilo je 101-83.

Iskustvo i kvaliteta momčadi Josipa Sesara došlo je do izražaja. Čak devet igrača imala je ujednačen učinak između 8 i 13 poena (Milković 8, Vučić, Petrović i Brzoja po 9, Kapusta 11, Mašić i Gospić po 12 te Majcunić i Mazalin po 13).

Kod Hermesa Kordić je postigao 23, Kalpić 16, Svoboda 15, Rajić 11, a Gazić 10 poena.

Trener Cibone Ivan Velić pun je hvale za Goričane:

- Iskusna su momčad, s nekoliko igrača koji imaju euroligaško iskustvo i sigurno su opasan protivnik i očekujem vrlo tešku utakmicu. To su ozbiljni igrači i to nitko ne shvaća. Oni su najiskusnija ekipa turnira, s prosjekom godina igrača preko 27. očekuje vrlo tešku utakmicu.

Susret Cibona-Gorica na rasporedu je u četvrtak 13. veljače s početkom u 18 sati.