Basketball Camp Croatia Basketball.hr
1. Andro Mirčeta 
Samobor 15 bodova
2.  Vigo Bart Cibona 11 bodova
3. Niko Šare Cedevita Junior 10 bodova

Hrvatska
Cibona dočekuje Kvarner bez tri do četiri igrača: Vrijeme je da stisnemo zube

Cibona dočekuje Kvarner bez tri do četiri igrača: Vrijeme je da stisnemo zube

Autor: KK Cibona KK CIbona Photo: Ivana Dergez/KK Cibona

Četvrtfinale doigravanja

Nakon regularnog dijela sezone, vrijeme je za početak doigravanja FAVBET Premijer lige. U srijedu, 14. svibnja, s početkom u 20:45 sati, Cibona otvara četvrtfinalnu seriju na domaćem parketu protiv riječkog Kvarnera.

Cibona i Kvarner ove sezone odigrali su tri uzbudljive utakmice – dvije su otišle u produžetak, a jedna završila uvjerljivom pobjedom.

Prvi susret u Rijeci pripao je Ciboni nakon drame u produžetku (99:96), iako je Kvarner imao dvoznamenkastu prednost u trećoj četvrtini. U uzvratu “pod Tornjem“, Zagrepčani su slavili puno uvjerljivije (89:67), prelomivši utakmicu snažnim drugim poluvremenom. U trećem ovosezonskom susretu Kvarner je priredio “iznenađenje“ pred domaćom publikom – nakon još jedne dramatične završnice i produžetaka, Riječani su pokazali karakter i slavili rezultatom 95:91.

Trener Cibone Josip Sesar uoči četvrtfinalne utakmice:

“Počinje doigravanje i očekuje nas prva utakmica protiv Kvarnera, momčadi koja je ove sezone odigrala jako dobro i u svojoj povratničkoj godini u Premijer ligi skrenula pozornost na sebe kvalitetnim partijama. Igrali smo s njima tri puta – dva puta smo slavili, jednom izgubili – tako da imamo iskustvo i jasnu sliku o njihovoj igri. Njihovi ključni igrači su Marinelli i Čakarun, oko kojih se sve vrti, i sigurno će jedan od glavnih zadataka biti njihovo zaustavljanje. S naše strane, nažalost, imamo određenih problema s ozljedama i vjerojatno ćemo biti bez tri do četiri igrača u ovom prvom susretu. No, svi koji budu na raspolaganju moraju dati maksimum – 100 posto na terenu.“

Igrač Cibone Toni Ročak uoči početka doigravanja: “Za prvu utakmicu play-offa protiv Kvarnera moramo se skupiti kao ekipa i prekinuti niz poraza koji smo nakupili u posljednjih nekoliko susreta. Sada je trenutak da svi stisnemo zube, damo svoj maksimum i pokažemo kvalitetu koju dosad nismo uspjeli prikazati. U posljednjim danima dobro treniramo i vjerujem da uz pravu timsku igru možemo nadmašiti Kvarner, koji u posljednje vrijeme igra jako dobro. Očekujemo čvrstu i kvalitetnu utakmicu – sve je u našim rukama.“

Utakmica protiv KK Kvarner 2010 se igra u srijedu, 14. svibnja, s početkom u 20:45 sati u KC “Dražen Petrović“. Ulaznice su dostupne online na službenoj web stranici Cibone, a moguće ih je kupiti i na blagajni dvorane na dan utakmice, dva sata prije početka susreta. Prijenos susreta možete pratiti uživo na MAXSport TV-u.

Četvrtzavršnica se igra na dvije pobjede, a uzvratni susret na rasporedu je u subotu, 17. svibnja, u dvorani SRC “Zamet” u Rijeci, s početkom u 20:00 sati.