Cibona nokautirala SC Derby i ostala u igri za doigravanje

ABA liga

U sklopu 21. kola AdmiralBet ABA Lige rezultatom 94:82 Cibona je pobijedila SC Derby. Raspoloženi je domaćin napetu utakmicu uspio okrenuti u svoju korist pred sami kraj utakmice i tako upisao važnu pobjedu u borbi za plasiranje među najboljih osam.

Trener Cibone Dino Repeša utakmicu otvara petorkom: Krešimir Radovčić, Aleksandar Aranitović, Ivan Perasović, Tomislav Mihael Buljan i Matej Bošnjak. S druge strane trener SC Derbyja Dejan Jakara na teren odlučio je poslati petorku: Luka Bogavac, Emir Hadžibegović, Tomislav Ivišić, Aubrey Dawkins i Borna Kapusta.

Sporijim tempom otvorena je utakmica. Cibona prva dolazi do vodstva od četiri poena razlike. Ubrzo SC Derby odgovara serijom 5:0 i preuzima vodstvo. Sljedećih nekoliko minuta igralo se koš za koš. U tim se trenucima najviše istaknuo Bundović sa sedam koševa. Pred kraj četvrtine tricom Mustapića Vukovi bježe na pet koševa razlike.

Agresivnijom obranom gosti se pokušavaju vratiti, ali Cibona nastavlja u dobrom tempu i održavaju prednost. U ostatku četvrtine sjajni potezi s obje strane držale su malobrojnu publiku angažiranom, a utakmicu u rezultatskoj neizvjesnosti. Domaćini uspijevaju održati prednost i na predah se odlazi s rezultatom 49:46.

Buljan zakucavanjem otvara treću četvrtinu, a prve poene gostiju u drugom poluvremenu upisuje tricom bivši Cibonaš Kapusta. Nakon tri minute igre, Cibona odlazi na +7 tricom Radovčića i do kraja četvrtine održava konstantnu prednost uz odličnu igru- Rezultatom 73-65 domaćini su ušli u posljednju četvrtinu utakmice.

Nakon dvije minute igre Cibona odlazi na +12, razliku koju je Cibona održavala nekoliko minuta do dvije vezane košarkaša Derbyja. Bundović dvama vezanim koševima vraća domaćine na dvoznamenkastu prednost (86-76). Utakmica završava pobjedom Cibone 94-82. Najefikasniji pojedinac na susretu bio je Krešimir Radovčić s 20 poena.

Dino Repeša, trener KK Cibona: “Čestitao bih dečkima s obzirom na situaciji gdje jesmo. Majcunić je još uvijek bolestan, Katanović kojeg sam isto mislio koristiti je također dobio temperaturu, Radovčić nije trenirao još od Šibenika. Svi dečki dali su i više nego maksimum s obzirom na protivnika koji igra jako dobro i koji je u seriji pobjeda i nedavno je osvojio crnogorski kup. Ipak, nisam iznenađen jer smo trenirali jako dobro i odlično smo iskoristili ovu pauzu. Vidi se da prenosimo na parket ono što smo radili na treningu i to mi je izrazito drago.”

Dejan Jakara, trener KK SC Derby: Prvo moram čestitati ekipi Cibone, imali su jednu zaista odličnu utakmicu. Mi kao da nismo došli na utakmicu. Kad primiš 54 poena iz reketa, mislim da ovakvu utakmicu ne možeš dobiti. Izgubili smo skok, na kraju ipak Cibona puno, puno bolja i zaslužena pobjeda.”

Cibona: Krešimir Radovčić (20), Matej Bošnjak (19), Jakov Mustapić (17), Filip Bundović (15), Aleksandar Aranitović (11), Tomislav Mihael Buljan (6), Domagoj Proleta (6), Ivan Perasović, Ivan Majcunić, Josip Pavković, Filip Ferderber.

SC Derby: Igor Drobnjak (14), Vasilije Baćović (12), Aubrey Dawkins (11), Borna Kapusta (9), Emir Hadžibegović (8), Zoran Vučeljić (8), Mateo Drežnjak (8), Luka Bogavac (5), David Mirković (5), Nikola Pavličević (2), Tomislav Ivišić, Vasilije Todorović.