Cibona povela, Splićani u završnici zapucali tri trice i priliku za brejk

U dramatičnoj završnici Split je promašio tri šuta za tri poena. Cibona svoje prilike nije propustila.

Cibona je u prvoj utakmici polufinalne serije doigravanja za naslov prvaka Hrvatske u Zgrebu pobijedila momčad Splita 89-82. Splićani su u prvom poluvremenu imali i 11 poena razlike, no do odlaska u svlačionice Cibona se vratila u igru (47-50).

U drugom poluvremenu Cibosi su držali blagu prednost, no Split je u završnici priprijetio. Kod rezultata 81-79 za domaćine Pavle Marčinković je promašio šut za tri poena. S linije slobodnih bacanja Filip Bundović je pogodio samo jednom, pa Split dobiva novu priliku. No, prvo Mate Kalajžić, a potop i Tomislav Gabrić ne pogađaju trice pa Cibona slobodnim bacanjima privodi posao kraju.

Damir Markota  je predvodio Cibose s 24 poena i 9 skokova. Odličnu utakmicu odigrao je Bundović koji je zabio 19 poena, Marin Rozić postigao ih je 13.

Kod Splita u odličnom izdanju se predstavio Ivan Vrgoč (17 poena). Pavle Marčinković je uz 16 poena imao 7 skokova, 5 osvojnih lopti i 4 asistencije. Tomislav Gabrić je poput Rozića postigao 13 poena.