Cibona slavila na krilima odličnog Novačića

Autor: Teo Cilar/HKS

Košarkaši Cibone slavili su u derbiju 2. kola HT Premijer lige protiv Splita rezultatom 86:67 (26:19, 21:16, 17:16, 22:14).

Iako je Cibona bolje ušla u utakmicu i nakon pet minute igre 'natjerala' trenera Skelina na minutu odmora kod rezultata 11:4, Split se nije dao. Marčinković pogađa za 11:6, a nakon njega odmah reagira i Scott. Split se košem Filipovića približava na samo jedan poen zaostatka (13:12).  Nakon toga Bošnjak odmah vraća Cibonu tricom na 16:12, zatim slijede koševi Novačića Halla koji podižu prednost na šest poena (20:14). U posljednjim sekundama prve četvrtine Hall pogađa koš sazvukom sirene  za konačnih 26:19 nakon prvih 10 minuta.

U drugoj četvrtini Splićani se još jednom vraćaju i to lijepim prodorom Kalajžića za 27:23, ali baš kao i u prvoj dionici odgovor na sve je imao Domagoj Bošnjak koji pogađa još jednu tricu za 30:23, no kod rezultata (30:25) promašuje oba slobodna bacanja i tricu. Širko zabija za Splićane, uslijedio je još jedan povratak momčadi trenera Skelina (30:27), ali sjajno raspoloženi Novačić dovodi Cibonu do dvoznamenkaste prednosti od deset poena (37:27). Splićani se na 2:50 minute prije velikog odmora još jednom približavaju  na samo dva koša (37:35), na što je odmah odreagirala klupa Cibone. Trgnula se zagrebačka ekipa i na veliki odmor otišla sa 12 poena prednoosti (47:35).

Stisnuli su Splićani u trećoj četvrtini iako su imali 14 poena zaostatka na samom početku (49:35), svojom borbenošću rade seriju od 12-0 i dolaze na samo koš zaostatka (52:51). Stao je šut kod Cibone, odnosno sjajno raspoloženi Novačić u prve dvije dionice pogađao je zaista sjajne trice, ali u trećoj dionici je šut stao. Split je to sjajnim igrama mladog Kalajžića odlično iskoristio i rezultatski bio u utakmici. Kako je vrijeme odmicalo, koncentracija Splita je popuštala i u dvije minute Cibona radi seriju 13-0 i još jednom dolazi u  zavidnu prednost kojom je zaključila treću četvrtinu (64:51).

U posljednjoj četvrtini vidjeli smo potpunu dominaciju Cibone i za Split više nije bilo povratka jer pogađali su trice Hall, Melvin, krenuo je i Novačić, a Cibona je u  36. minuti imala velikih +23 (78:55). Reagirao je Skelin timeoutom, no više nije bilo prilike za povratak jer Cibona je napravila preveliki rezultatski odmak. Privela je Cibona utakmicu rutinski kraju i upisala u konačnici uvjerljivu pobjedu 86:67.