Autor: KK Cibona KK CIbona Photo: Cibona/Marin Sušić

Split u zoni doigravanja

Split je u petom ovosezonskom derbiju s Cibonom došao do treće pobjede. U 19. kolu regionalne ABA lige Splićani su deklasirali Cibose u Draženovom domu 72-90.

Nakon izjednačene prve četvrtine (16:19) zaplovila je splitska podmornica prema pobjedi. Na poluvremenu je bilo +19 (30-49), nakon treće četvrtine +24 (48-72), a na kraju više nego zaslužene pobjede 72-90.

Splićani su tako prestigli Cibonu u poretku, došli do osme pobjede i vrlo ozbiljno zakoračili prema doigravanju.

Do pobjede su Splićane predvodili Shorter (19 poena, 6 skokova, 3 asistencije, 2 osvojene lopte), Sullivan (16 poena, 11 skokova, 2 asistencije, 3 osvojene lopte), Mavra (13 poena, 3 skoka, 4 asistencije), Tišma (11 poena, 6 skokova, 2 osvojene lopte), Ukić (10 poena, 3 asistencije), Kalajžić (9 poena, 3 asistencije, 3 osvojene lopte).

Kod neraspoloženih domaćina Mazalin je zabio 15, Aranitović 12, Kapusta 10, a Baković 9 poena.