Cibona studente srušila na ispitu, prva pobjeda Zagrepčana u novoj sezoni ABA lige

Autor: L.T. Photo: Ivana Dergez/KK Cibona

Važna pobjeda

Košarkaši Cibone ostvarili su prvu pobjedu u novoj sezoni ABA lige, svladavši podgorički Studentski centar sa 75-69 u Zagrebu. Ključni igrači za Cibonu bili su Toni Ročak (17), Anthony Barber (17) i Peter Jok (16 poena). Kod gostiju se istaknuo Zoran Nikolić s 15 koševa.

Studentski centar bolje je otvorio utakmicu i nakon prve četvrtine vodio s 12-17. No, Cibona je preokrenula igru u drugoj četvrtini, predvođena Ročakom, Barberom i Krešimirom Radovčićem te na poluvrijeme otišla s prednošću od šest koševa (40-34).

U trećoj četvrtini, Cibona je napravila ključnu seriju 10-0, u kojoj je Peter Jok bio glavni akter, te se odvojila na +13 (62-49). Iako su gosti uspjeli smanjiti na pet koševa zaostatka (69-64) Radovčić je potvrdio pobjedu Cibone, postavivši konačnih 73-66.