Cibona uzvratila udarac, Reynolds tricama "potopio" Cedevitu

Cibona je u Domu sportova odigrala hrabru, borbenu, discipliniranu i nadahnutu utakmicu i vratila se s ruba ponora do kojeg su stigli nakon nevjerojatnog poraza u prvom susretu finalne serije protiv Cedevite.

U večerašnjoj su utakmici slavili 85-91. Odigrali su mudru završnicu u kojoj je Reynolds s dvije trice riješio pitanje pobjednika. Tragičar susreta Cedevitin je Amerikanac Ryan Boatright koji je upropastio pet od šest napada domaćina u završne dvije minute u koju su Vitamini ušli s poenom prednosti (85-84). Do kraja susreta zabijali su samo Cibosi, Luka Žorić bacanje za 85-85 i Scottie Reynolds već spomenute dvije trice.

Nije nedostajalo uzbuđenja, niti atraktivnih poteza. Jedino je izostala publika kako bi dekor bio dostojan značaju utakmice.

Cibona je izjednačila seriju na 1-1 i vratila psihološku prednost na svoju stranu. Nakon dva odigrana susreta možemo reći kako je momčad Damira Mulaomerovića imala tek pet minuta praznog hoda, zbog čega su poraženi u prvom susretu. Ostatak njihove prezentacije sugerira nam da je Cibona i više nego sposobna preoteti naslov Cedeviti koja u samoj završnici prvenstva velike nade polaže u Boatrighta i njegovu individualnu kvalitetu. Ovoga puta to im se nije isplatilo.

Kod Cibone Marin Rozić je postigao 20, a Scottie Reynolds i Luka Žorić po 18 poena. Cedevitinu listu strijelaca predvodili su Ryan Boatright s 19 i Marko Tomas sa 16 poena, od kojih je 13 postigao u prvom poluvremenu.

Treća utakmica igra se u Draženovom domu u četvrtak s početkom u 20.15 sati.